LEGIONOWO. Podwyżka w PEC! Będzie jeszcze drożej

2022-06-23 11:47:11

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy dla ciepła, o które wnioskowało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo”. Wzrost cen oraz stawek opłat wyniesie średnio aż 50,17% w stosunku do obecnie obowiązujących


W uzasadnieniu decyzji o zatwierdzeniu nowych taryf możemy przeczytać: „istotny wzrost kosztów zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla, kosztów zakupu miału węgla kamiennego, a także kosztów strat ciepła i ubytków nośnika ciepła w sieci ciepłowniczej, w stosunku do tych kosztów, które stanowiły podstawę kalkulacji obecnie obowiązującej taryfy dla ciepła”. Mieszkańcy będą płacić więcej za ciepłą wodę i ogrzewanie już od przyszłego miesiąca. Marek Pawlak, prezes zarządu PEC „Legionowo” przy okazji podwyżki poinformował, iż „na szczęście udało nam się już w dużej części zabezpieczyć dostawy węgla na ten rok, jesteśmy więc w dużo lepszym położeniu od ciepłowni, które nadal borykają się z tym problemem.” Pozostaje trzymać za słowo szefa PEC i liczyć, że nie zgotuje mieszkańcom więcej podwyżek.

Paulina Nowicka

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Jaka drożyzna ? Przecież jest taniej…. W 1994 bułkę i gazetę płaciło się 100000 pln. Teraz 10 pln. Oba banknoty mają napis że są emitowane przez NBP i są legalnym środkiem płatniczy. O co więc chodzi ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *