Facebook


LEGIONOWO. Podziękowali dyrektorowi MOK

2015-11-28 8:04:15

Wraz z wygaśnięciem mandatu posła RP Zenon Durka wrócił na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie. Zastępujący go na tym stanowisku Andrzej Sobierajski pozostanie w MOK, ale podczas ostatniej sesji Rady Miasta Legionowo, władze miasta podziękowały byłemu dyrektorowi za minione 8 lat współpracy.
– Chcielibyśmy złożyć Panu serdeczne podziękowania za ostatnie 8 lat twórczego upowszechniania dostępu do kultury oraz rozbudzania artystycznego zamiłowania wśród mieszkańców Legionowa. Pański wkład w rozwój i budowanie klimatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie jest nieoceniony. Dzięki podejmowanym przez Pana działaniom ta placówka kultury stała się charakterystycznym miejscem w pejzażu naszego miasta – władze miasta napisały w liście gratulacyjnym. – Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono 8 lat temu, za owocną współpracę. Nie powinienem być sędzią we własnej sprawie, ale przez 8 lat bardzo zmieniła się mapa kulturalna Legionowa – mówił Andrzej Sobierajski do radnych – od 12 listopada odpowiedzialność za nią przejął dyrektor Zenon Durka. Trzymam za niego mocno kciuki, ponieważ Legionowo zasługuje na dobrą kulturę, na kulturę na najwyższym poziomie – podsumował.

Powracający po 8 latach na stanowisko dyrektora Zenon Durka ma bogaty dorobek artystyczny. Jest autorem muzyki do: spektakli teatralnych „Witkacy”, „Król Lul” i „Bielsze niż śnieg”, hymnów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej i Szkoły Podstawowej nr 2, hejnału Legionowa oraz wielu piosenek. W Miejskim Ośrodku Kultury pracował jako instruktor muzyczny, kompozytor i aranżer, a przez 17 lat (do 2007 roku) był dyrektorem tej instytucji. Od 2007 przez 2 kadencje Poseł na Sejm RP. Zenon Durka jest jednym z inicjatorów działalności Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – 8 lat temu z radością i wdzięcznością za ogromne zaufanie społeczne wkroczyłem do grona Polskich parlamentarzystów. Dziś z taką samą radością wracam na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie. Powracam do tego czym zajmowałem się przez całe moje życie zawodowe, tego co jest moją największą pasją – napisał na portalu społecznościowym Zenon Durka.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *