LEGIONOWO. Policja zatrzymała złodzieja rowerów

2017-09-12 1:17:52

W czwartek (7.09) w ręce legionowskich policjantów na gorącym uczynku wpadł 53-letni Bogdan S. Mężczyzna zasłaniając się parasolem, przecinał linkę zabezpieczająca rower na terenie Centrum Komunikacyjnego.

Od dłuższego czasu do legionowskich policjantów z Komendy Powiatowej Policji trafiały zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów z terenu Centrum Komunikacyjnego. Do kradzieży dochodziło w chwili, kiedy właściciele zostawiali rowery w celu przesiadki do pociągów.

Typowanie sprawców

Biorący udział w codziennych patrolach policjanci obserwowali teren Centrum Komunikacyjnego i przyglądali się wszystkim podejrzanym osobom. Z pierwszych ustaleń policjantów wynikało, że złodziej rowerów jest najprawdopodobniej mężczyzną w średnim wieku i najprawdopodobniej dojeżdzą do Legionowa z Warszawy. Po upatrzeniu roweru, przecina zabezpieczenie i kradnie rower.

Na gorącym uczynku

W czwartkowe przedpołudnie patrolujący okolice dworca policjanci zauważyli mężczyznę, który przy pomocy nożyc do cięcia metalu przeciął linkę zabezpieczajacą jednego z rowerów zasłaniając się parasolem. Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy z tego, że był obserwowany przez policjantów, którzy natychmiast przystąpili do zatrzymania “amatora” jednośladów.

Poszukiwany ponad 20 razy

Już na komendzie okazało się, że 53-latek jest znany policjantom. W toku prowadzonego śledztwa okazało sie, że mężczyzna jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za jeszcze 7 innych kradzieży rowerów. Z informacji jakie udało uzyskaliśmy od oficera prasowego legionowskiej Komendy podkom. Emilii Kuligowskiej wynika, że mężczyna usłyszał 8 zarzutów kradzieży rowerów w warunkach recydywy. Ponadto mężczyzna w przeszłosci był poszukiwany przreszło 20 razy przez policjantów z całego kraju.

Rowery sprzedawał na bazarze

53-latek przyznał się, że skradzione rowery z terenu Legionowa i Warszawy sprzedawał na bazarze w stolicy. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę ponad 5 tys. złotych. Prokuratura na wniosek policjantów zastosowała wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – dwa razy w tygodniu. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają możliwości postawienia mężczyźnie kolejnych zarzutów.

QK
Fot: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Marcin odpowiedz

    No, brawo, trzeba oddać Poicjantom, że dobra robota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *