LEGIONOWO. Pomogli dotrzeć rodzicom na porodówkę

2018-07-18 5:07:19

Wczoraj, po godzinie 15 do legionowskiej komendy zawitali niecodzienni goście. Pan Daniel oraz Pani Magdalena w towarzystwie swojego miesięcznego synka Patryka przyszli podziękować dwóm policjantom, którzy na co dzień służą społeczeństwu patrolując ulice Legionowa

Sprawa dotyczy interwencji jaką dokładnie miesiąc temu, tuż przed godziną 2 w nocy na ulicy Suwalnej w Legionowie podjęli legionowscy patrolowcy. Uwagę policjantów zwróciło wówczas jadące ulicą bmw i mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział Pan Daniel, który z miejscowości Poddębie w powiecie legionowskim jechał w kierunku Warszawy. Policjanci szybko ustalili, że samochodem podróżuje także pasażerka w stanie błogosławionym, a celem podróży jest jeden z warszawskich szpitali położniczych. Pani Magdalena dawała jasne sygnały, iż niebawem maleństwo pojawi się na świecie. Czasu było bardzo mało.

Policjanci, w porozumieniu z dyżurnym legionowskiej komendy, natychmiast zaproponowali pomoc w dotarciu do szpitala i pilotaż bmw. Ponadto ustalili, że mogą wystąpić problemy w szybkim dotarciu do warszawskiego szpitala  i zaproponowali pasażerom bmw zmianę trasy i podróż na Oddział Położniczy Szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim. Rodzice zgodzili się z sugestiami policjantów i pilotowani przez oznakowany radiowóz, który poruszał się po drodze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dotarli na nowodworską porodówkę. Patryk przyszedł na świat po 5 minutach od dojechania do szpitala. Pierwszy egzamin w życiu zdał celująco, uzyskując 10 punktów w skali Apgar.

Szczęśliwi rodzice postanowili osobiście podziękować policjantom. Rodzinę przywitał asp.szt. Piotr Suplicki naczelnik sztabu legionowskiej komendy. Na spotkaniu obecni byli także sierz.szt. Grzegorz Kosałka i st. sierż. Marcin Kasiński, którzy od szczęśliwych rodziców odebrali pisemne podziękowania, a dla Patryka wręczyli pamiątkową maskotkę. Policjanci w imieniu wszystkich funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo powiatu legionowskiego, serdecznie pogratulowali rodzicom i w miłej atmosferze jeszcze raz wspominali wydarzenia czerwcowej nocy.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *