LEGIONOWO. Poseł Zalewski interweniuje ws. umowy z MS-EKO

2023-03-20 5:37:19

W dniu 20 marca poseł Paweł Zalewski (Polska 2050 Szymona Hołowni) przeprowadził kontrolę poselską w spółce KZB Legionowo. Dotyczyła ona zawarcia umowy ze spółką MS-EKO ws. dzierżawy działki w celu składowania i przeładunku śmieci w otoczeniu intensywnej zabudowy jednorodzinnej oraz w pobliżu osiedla “Młodych”

Sprawa umowy miasta z firma MS-EKO, która na terenie przyległym do zabudowy mieszkaniowej miała utworzyć stację przeładunku i magazynowania odpadów, wzbudziła silne protesty mieszkańców, niespotykane w historii legionowskiego samorządu. Z uwagi na niemożność wyjaśnienia przez obywateli w pełni tej sprawy, poseł podjął się kontroli poselskiej, aby poznać okoliczności podpisania umowy i pełną jej treść. Umowa ta została co prawda częsćiowo upubliczniona, ale niektóre jej fragmenty utajniono. Szczególnie niepokojące były zapisy umowy wskazujące, że składowanie mogły pochodzić nie tylko z terenów Gminy Legionowo. Duże wątpliwości budziło również ukrycie całego ustępu 3 paragrafu 7., który dotyczy warunków rozwiązania umowy.

Podczas kontroli pan Poseł nie został przyjęty przez panią prezes Irenę Bogucką. Mimo prawnego obowiązku, wynikającego z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, nie została mu udostępniona pełna treść umowy. Poseł Paweł Zalewski zapewnił nas, że będzie dalej dążył do pełnego wyjaśnienia tej sprawy.

Komentarze

7 komentarzy

 1. AGNIESZKA odpowiedz

  Wielki szacun dla pana Bogdana KIEŁBASIŃSKIEGO, że nie odpuszcza i jak się zobowiązał do pomocy mieszkańcom na zebraniu w szkole podstawowej nr 4 to cały czas to robi. Życzę, aby zainteresowanie pana posła Pawła Zalewskiego umową z MS-EKO doprowadziło do jej ujawnienia w całości.

 2. Marzena odpowiedz

  Do dwm
  Jeśli nie słyszałeś o pośle Pawle Zalewskim, to znaczy, że masz duże braki w wiedzy. Czego was w tym KZB albo ratuszu uczą? Proponuję się dokształcić

 3. dwm odpowiedz

  Ten poseł od kiedy jest posłem, bo pierwszy raz o nim słyszę i który to z tych trzech na zdjęciu do tego artykułu?

 4. Ewa odpowiedz

  Nareszcie jakiś poseł, który zainteresował się sprawami mieszkańców, a nie tylko pod publiczkę sieje partyjną propagandę. Dziekuję Panie pośle Zalewski !!!

  1. Victor odpowiedz

   Musiał Zalewski bo Grabiec przecież nie jest z Legionowa.

 5. AGNIESZKA odpowiedz

  A Bogucka od dzisiaj znowu na zwolnieniu lekarskim, czy tak, jak wczoraj nieobecna, bo wyszła na miasto?

 6. Victor odpowiedz

  Ciekawe czy Pani Prezes oleje także CBA jak ją w końcu odwiedzą w ślad za złożonymi doniesieniami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *