LEGIONOWO. Poszukiwany 4 listami gończymi ukrywał się prawie pół roku

2018-07-03 11:54:43

W ręce policjantów trafił 45-letni Piotr P. Mężczyzna od dłuższego czasu był poszukiwany 4 listami gończymi. W chwili zatrzymania mężczyzna przebywał w towarzystwie żony, która także była poszukiwana, ale w celu ustalenia jej miejsca pobytu

Kryminalni z legionowskiej komendy od pięciu miesięcy poszukiwali 45-latka, który ukrywał się i unikał kontaktu z policją. Mężczyzna spodziewał się reakcji ze strony stróżów prawa, ponieważ wiedział, że czeka go sądowa kara za wcześniejsze, niezgodne z prawem zachowanie.

Policjanci prowadzili poszukiwania i analizowali uzyskiwane na temat poszukiwanego informacje. Mężczyzna był karany sądownie m.in za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości, kradzież, oszustwo i nie stawiał się do aresztu aby odbyć karę. Legionowski sąd wydał za nim cztery listy gończe oraz dwa nakazy doprowadzenia do aresztu.

W minioną niedziele (1.07) na jednej z ulic Legionowa kryminalni zatrzymali 45-latka. Piotr P. szedł ulicą wraz z żoną i nie spodziewał się działań policji. Podczas interwencji funkcjonariusze potwierdzili także, że żona zatrzymanego mężczyzny również była poszukiwana, ale w celu ustalenia jej miejsca pobytu. Te poszukiwania zleciła Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ. Kobieta złożyła policjantom oświadczenie o aktualnym miejscu zamieszkania i odebrała od nich wezwanie do stawiennictwa w prokuraturze.

Piotr P. trafił do jednego z warszawskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe trzy lata.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *