LEGIONOWO. Potrzebne są progi zwalniające na ul. Kujawskiej

2019-11-08 8:29:28

Mieszkańcy chcą zainstalowania progów zwalniających na ul. Kujawskiej. Ich zdaniem w tej części ulicy zlokalizowane są m.in. dwa zakłady mechaniki pojazdowej. Powoduje to wzmożony ruch samochodów, które bardzo często jeżdżą po ulicy z dużą prędkością. Stwarza to realne zagrożenie dla dzieci, chodzących tędy do pobliskiej szkoły


Do radnego Bogdana Kiełbasińskiego zwrócili się mieszkańcy ul. Kujawskiej z prośbą o pomoc w zainstalowaniu tzw. „progów zwalniających podrzutowych” na ulicy Kujawskiej w Legionowie. Chodzi głównie o odcinek ulicy między ulicami Gnieźnieńską, a Piastowską np. między posesjami o numerach od 4 do 10. Swoją prośbę uzasadnili tym, że w tej części ulicy Kujawskiej jest zlokalizowanych kilka posesji, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza. Między innymi dwa zakłady mechaniki pojazdowej. Ma to powodować wzmożony ruch samochodów, które bardzo często jeżdżą po ulicy z dużą prędkością. A to stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców, a szczególnie ich dzieci, gdy poruszają się pieszo wzdłuż ulicy do pobliskiej szkoły. Zwłaszcza, że chodnik znajduje się tylko po jej jednej stronie. Mieszkańcy mają złożyć petycję w powyższej sprawie. Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta (30 października) w powyższej sprawie wywiązała się dyskusja. Radny Pachulski stwierdził, że na ul. Kujawskiej jest mały ruch, bo parkuje tam dużo samochodów po dwóch stronach ulicy. Radny Kiełbasiński zaś zaproponował, aby jego przedmówca powiedział to samo mieszkańcom zgłaszającym problem na najbliższej Komisji Rozwoju. Po tym argumencie radny Pachulski odstąpił od dalszej dyskusji.Do sprawy będziemy wracać.
red.

Komentarze

12 komentarzy

 1. Joanna odpowiedz

  Dzień dobry , w tym roku ma być przeprowadzony remont ulicy Olszankowej od Jana Pawła. Montaż progów zwalniających jest możliwy jedynie w związku z remontem. Potem progów nie zrobią przez kolejne 8 lat bo będą zasłaniac się gwarancja na drogę. Mieszkancy Olszankowej powinni interweniować w tej sprawie . Inaczej nic się nie wydarzy ! Życzę powodzenia!

 2. Kamila odpowiedz

  Progi na Mickiewicza w okolicach przejść dla pieszych przy garażach!!!

 3. Lena odpowiedz

  Mieszkam przy ul. Kujawskiej i informuję,że na ulicy ruch jest minimalny i szkoda środków na ten pomysł. Lepiej wydatkować na inny cel np. uporządkować okoliczne laski.

 4. Edyta odpowiedz

  Progi to potrzebne są na Olszankowej. Dopiero jak się coś stanie, to okaże się, że miasto miało gdzieś prośby mieszkańców.

 5. Mojzesz odpowiedz

  Nie tylko tam na ul piłsudskiego również przy liceum

 6. Victor odpowiedz

  To nie jedyna ulica , gdzie są potrzebne progi. Szaleństwo za kółkiem kwitnie wszędzie. Wystarczy popatrzeć na ul. Olszankową. Problem polega na tym,że ani miasto, ani powiat, ani policja nic nie robi z tym problemem, udają że jest ok,. Dopiero jak dochodzi do tragedii jak na Sokratesa w Wawie to wtedy władza i służby okazują zainteresowanie. Smuten to ale prawdziwe, taką mamy władzę w mieście i powiecie.

  1. Daro odpowiedz

   Olszankowa, Kościelna,Jana Pawła przy SP4. Wszystkie te ulice łączy jedno, kawałek prostej który dla sporej części kierowców staje się torem wyścigowym. Co będzie się jednak działo jak zrujnowana Olszankowa zostanie wyremontowana nie chcę nawet myśleć, nawet obecność szkoły w pobliżu nie działa na wyobraźnię kierowców

  2. Tomasz odpowiedz

   Mieszkam przy Olszankowej. Wiem, o czym piszesz. Zgadzam się z Tobą.

 7. Krystyna odpowiedz

  Ależ Marku, pilnuj swojego interesu a nasze dzieci zostaw w spokoju. Progów będzie przybywać, czy to się tobie podoba czy wcale.

 8. Marek S. odpowiedz

  Yyy… Czy jest tu ktoś myślący?robi się drogę za dziesiątki tysięcy za kilka metrów a teraz ustawia się jakieś progi? To po co robić drogi? A dzieci to nauczcie że mają uważać na drogę a nie na nią włazić bezmyślnie. Zresztą pilnujcie swoich dzieci.

  1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

   zobaczymy co powiesz mądralo jak auto potrąci twoją żonę, matkę, dziecko … i daj Boże ciebie

   1. Bukieciński odpowiedz

    Kwiatkowski, komentarz prawdziwego katolika, gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *