LEGIONOWSKI. Prezydent Duda i minister Błaszczak w Legionowie

2016-09-07 11:47:03

Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak odwiedzili w sobotę 3 września Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Powodem ich wizyty było podziękowanie funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy zabezpieczali szczyt NATO w Warszawie oraz Światowe Dni Młodzieży.

Podczas uroczystości w CSP uhonorowanych zostało w sumie 390 funkcjonariuszy. Pięćdziesięciu z nich osobiście wyróżnił prezydent (po dziesięciu z każdej formacji). Szef MSWiA Mariusz Błaszczak wręczył natomiast listy gratulacyjne. Wyróżnienia otrzymali zarówno funkcjonariusze z pierwszej linii, bezpośrednio biorący udział w zabezpieczeniu, jak i ich dowódcy.

IMG_0313

W całym kraju wyróżniono 30 tys. funkcjonariuszy, w tym 20 tys. policjantów. Wyróżnienia i nagrody to średnio 1000 zł. Funkcjonariusze wyróżnieni w Legionowie byli reprezentantami tych 30 tysięcy. Miejsce uroczystości nie było przypadkowe, w czasie zarówno szczytu NATO jak i podczas Światowych Dni Młodzieży w Legionowie działało bowiem Policyjne Centrum Dowodzenia. Ponad 100 funkcjonariuszy, przez 24 godziny na dobę, nadzorowało wówczas i koordynowało zabezpieczenie obu wydarzeń.

IMG_0301

– Chylę czoła przed waszym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Pokazaliście, że Polska jest państwem bezpiecznym, sprawnie działającym – mówił prezydent Andrzej Duda do kilkuset funkcjonariuszy wyróżnionych za zabezpieczenie szczytu NATO i ŚDM – mówił do zgromadzonych prezydenta Andrzej Duda. Minister Mariusz Błaszczak podkreślił natomiast, że Światowe Dni Młodzieży i Szczyt NATO były wielkim sukcesem służb – Największą satysfakcję mam z opinii, które docierają od zwykłych obywateli, od pielgrzymów, którzy przybyli do Krakowa. W sieci są filmy, na których ludzie wiwatują na cześć policji. To się wcześniej nie zdarzało – powiedział minister.

JK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *