LEGIONOWO. Proces w trybie wyborczym Porozumienie Samorządowe vs. Nasze Miasto Nasze Sprawy

2018-10-03 10:52:09

Sąd oddalił wniosek Zadrożnego o sprostowanie, przeprosiny i wpłatę 10 tys. zł
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga nie podzielił stanowiska Piotra Zadrożnego, będącego pełnomocnikiem komitetu wyborczego Porozumienie Samorządowe, iż w gazecie wydawanej przez stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy znalazły się nieprawdziwe informacje dotyczące strat w budżecie miasta w związku ze sprzedażą przez Gminę mieszkań dla tzw. „swoich”


Powodem wniesienia pozwu w trybie wyborczym był artykuł pt. „Afera mieszkaniowa. Milionowe straty w budżecie miasta”, autorstwa Janusza Baranowskiego, opublikowany w bezpłatnej gazecie wydawanej przez legionowskie stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy. Zastępca prezydenta miasta Piotr Zadrożny, w imieniu komitetu wyborczego Porozumienie Samorządowe, zarzucił że w publikacji tej znalazły się nieprawdziwe informacje mające na celu zdyskredytowanie Porozumienia Samorządowego oraz samego prezydenta Smogorzewskiego. Chodziło o informacje o milionowych stratach w budżecie miasta w zw. ze sprzedażą mieszkań komunalnych oraz o  informacje wskazujące, iż prezydent uruchomił własny program tzw. „Mieszkania dla swoich”. Zadrożny zażądał w związku z tym sprostowania informacji, przeprosin oraz wpłaty 10 tys. zł na cel społeczny. Sąd stwierdził, że nie można uznać, iż artykuł zawierał nieprawdziwe informacje i oddalił wniosek. Postanowienie nie jest prawomocne.

ML

Komentarze

9 komentarzy

 1. Ewa odpowiedz

  Trzeba w trybie wyborczym złozyc pozew o łamanie przepisów PKW w przypadku kandydata na Prezydenta oraz radnych, nie zamieszkujących na terenie miasta

 2. Legionowska Prawda odpowiedz

  Teraz pora aby 21 października porozumienie prezydenta przegrało na amen… Rozliczymy…

 3. Leszek odpowiedz

  Zadrozny, kandydat z list PO pobiegl procesowac sie na polecenie Romana o dobre imie Porozumienia Samorzadowego. Rzadza nami debile i tłuki.

 4. Stefan odpowiedz

  No i pieknie

 5. Ryszard odpowiedz

  No i pieknie

 6. EDEK odpowiedz

  Jełop i Porozumienie Proromkowe przerżnęli proces z Naszym Miastem. HA HA HA…..

 7. Misiek odpowiedz

  Czas skończyć z układami w Ratuszu. Era pierwszego Smoga, mam nadzieje, mija…

  1. Ryszard odpowiedz

   nie mija

 8. andrzej odpowiedz

  Zadrozny by sie wstydził biegac do sądu. Przecież wiadomo, że w Legionowie miasto zamiast budować mieszkania komunalne czyli na wynajem dla biednych ludzi, zabawia się w dewelopera. I buduje mieszkania , które potem sprzedaje m.in. zaprzyjaźnionym handlarzom, urzędnikom itd. A w dodatku sprzedaż ta odbywa się z bonifikatami. Tak że kupują oni mieszkania poniżej cen rynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *