LEGIONOWO. Progresywny wrzesień!

2022-09-08 6:45:34

7. Edycja Festiwalu Rocka Progresywnego odbędzie się już za chwilę, bo 10 września. W jego ramach odbędą się cztery koncerty

Otwarcia dokona Fren, który nie boi się wypełniać swych długich, wielowątkowych kompozycji emocjonalnymi pejzażami. Drugi koncert to występ Metafox – muzyka z pogranicza modern fusion, przestrzeń i elektronika. The Adekaem zaproponuje mieszankę klasycznego rocka i jazz-rocka inspirowanego progresywnym i psychodelicznym rockiem lat 70-tych. Wreszcie gwiazda – David Cross Band. Elektryczne skrzypce lidera zespołu przyczyniły się niegdyś do budowania legendy King Crimson, teraz będą przewodziły muzycznym pejzażom malowanym przez Jonathana Casey’a, Sheilę Maloney, Micka Paula i Jacka Summerfielda.

ProgRockFest zbliża się wielkimi krokami. Po raz drugi w swojej historii festiwal odbywać się będzie we wrześniu. Końcówka lata upłynie na Mazowszu pod znakiem wspaniałego rocka prgresywnego.

Perypetie po pandemiczne, problemy gospodarcze oraz wojna za naszą wschodnią granicą zmuszają organizatorów do ograniczania działań a co za tym idzie przygotowywania wydarzeń w okrojonym zakresie. Tak też jest z ProgRockFest. Tegoroczna edycja będzie jednodniowa, ale nie zabraknie wielkich nazwisk.

Gwiazdą PRF2022 będzie David Cross Band, którego liderem jest, jak sama nazwa zespołu wskazuje, David Cross, którego najbardziej znamy z zespołu King Crimson z którym nagrał m.in. rewelacyjny album Larks’ Tongues in Aspic! Specjalnie dla nas przyleci z zespołem prosto z Wielkiej Brytanii.

Festiwal to Wy, bo bez Was, wiernych fanów to wydarzenie by nie było tym czym jest, ale również należy pamiętać o ważnych partnerach jakimi są Samorząd Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Legionowo i Starosta Legionowski.

Więcej informacji o festiwalu, karty wstępu do bezpłatnej rezerwacji oraz bieżące komunikaty znajdziecie Państwo na stronie internetowej progrockfest.pl

źródło: ProgRockFest

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *