Facebook


LEGIONOWO. Przebudowa przejścia za droga

2015-11-02 8:19:40

Od lipca poszukiwany był wykonawca, który opracuje projekt budowlano – techniczny przebudowy przejścia podziemnego na stacji PKP Legionowo Przystanek. Dotychczas składane oferty znacznie przewyższały budżet przeznaczony na to zadanie.

 

– Dotychczas składane oferty znacznie przewyższały budżet, jaki zaplanowaliśmy na tę inwestycję. Proponowane kosztorysy przekraczały budowę kładki, jaka powstaje nad torami w ulicach Parkowa/Wyszyńskiego. Prowadzimy jednak rozmowy z jedną z firm, której oferta znajduje się w naszych możliwościach finansowych. Ze względu na koniec roku planujemy, aby koncepcja powstała przed końcem grudnia, natomiast projekt na początku 2016 roku – przekonuje Marek Prokurat, Naczelnik Wydziału Inwestycji.

Projekty budowlano-wykonawczy przewiduje powstanie m.in. zadaszonych pochylni, oświetlenia, instalacji odprowadzającej wody deszczowe oraz usunięcie kolizji z infrastrukturą podziemną na terenie kolejowym zamkniętym. Przebudowa wybudowanego przez PKP przejścia jest konieczna, ponieważ bardzo często psujące się windy utrudniają przedostanie się na drugą stronę torów osobom niepełnosprawnym oraz matkom z dziećmi w wózkach.

Oprac. JR

Zdjęcie: UM Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *