LEGIONOWO. Przeciwnicy przeprawy na Bukowcu

2020-06-21 4:20:34

 

Część mieszkańców Bukowca nie zgadza się na budowę jakiekolwiek bezkolizyjnej przeprawy przez tory w tej części miasta. W środę (10 czerwca) zorganizowali oni protest przeciwko budowie tunelu Polna-Kwiatowa. Dlaczego protestują?


Władze nie zapytały o zdanie mieszkańców

W trakcie konsultacji we wrześniu 2019 r. i później wielu mieszkańców tej dzielnicy zdecydowanie zaprotestowało przeciwko budowie tunelu Polna-Kwiatowa. Negatywnie ocenili oni brak głosowania za daną przeprawą np. w internecie. Twierdzą, że zebrano co najmniej 1000 podpisów przeciwko budowie jakiejkolwiek przeprawy na Bukowcu.

DK 61 wystarczy

Zdaniem protestujących, budowa przeprawy na Bukowcu będzie bardzo kosztowna, a jednocześnie nie przyniesie pożądanych efektów. Doprowadzi za to do dalszej degradacji Bukowca. Za rok zakończy się przebudowa DK61 i przejazd przez miasto zostanie udrożniony. Dodatkowo niedługo ma rozpocząć się budowa nowych zjazdów (ślimaków) z wiaduktu na DK61 w kierunku osiedla Nowy Bukowiec i osiedla Piaski. Ich zdaniem te inwestycje, zapewnią płynną komunikację w tym rejonie miasta.

Nie chcą konfliktów mieszkańców

Protestujący twierdzą, że przeprawa na Bukowcu, w przeciwieństwie do przerwy w rejonie ul. Krasińskiego, od początku budzi wiele kontrowersji. Ich zdaniem, przeprawa powinna zostać zbudowana w miejscu możliwie najmniej konfliktogennym, tj. akceptowanym przez większość mieszkańców. Natomiast mieszkańcy Bukowca, zarówno rejonu ul. gen. Roi jaki i rejonu Polna-Kwiatowa są przeciwni budowie przeprawy w ich okolicy.

To nie będzie „lokalna” przeprawa

Zdaniem mieszkańców, wbrew twierdzeniom władz miasta, planowany tunel Polna-Kwiatowa nie będzie przeprawą tylko lokalną i tylko dla pojazdów osobowych. Przepisy unijne nie dopuszczają bowiem możliwości dyskryminacji innych użytkowników (np. spoza danego miasta). Ponadto parametry techniczne planowanego tunelu dopuszczają przejazd większości pojazdów ciężarowych.

Nie chcą drugiego „Przystanku”

Protestujący nie chcą powtórki sytuacji, z którą zmagają się obecnie mieszkańcy rejonu tunelu na Przystanku. Przypominają również, że od wielu lat zgłaszany jest prezydentowi miasta problem nadmiernego hałasu na ul. Kwiatowej, a władze nie podjęły żadnych skutecznych działań w celu rozwiązania tego problemu. Ponadto w ostatnim czasie wybudowano centra handlowe na Polach Jabłonowskich, co już spowodowało „sprowadzenie” ruchu tranzytowego na Bukowiec. Nie chcą więc, aby ich dzielnica podlegała dalszej degradacji.

red.

O proteście ws. budowy tunelu Polna-Kwiatowa przeczytasz: TUTAJ
natomiast o proteście przeciwko budowie tunelu na Roi: TUTAJ

Komentarze

6 komentarzy

 1. Daro odpowiedz

  “Przepisy unijne nie dopuszczają bowiem możliwości dyskryminacji innych użytkowników (np. spoza danego miasta). Ponadto parametry techniczne planowanego tunelu dopuszczają przejazd większości pojazdów ciężarowych.”

  Dlaczego więc w Grodzisku Mazowieckim udało się wybudować i oddać do użytku płytki tunel jedynie dla samochodów osobowych. Zrobiono to celowo aby uniemożliwić wjazd pojazdów ciężarowych
  Każda zaś kolejna bezkolizyjna przeprawa umożliwia rozłożenie ruchu i zmniejszenie go w pozostałych częściach miasta

  1. Roman odpowiedz

   W Grodzisku tunel ma 2,8 metra a w Legionowie 3,5. W tym rzecz, te 70 cm stanowi właśnie tę różnicę.

 2. Waldek odpowiedz

  jakby chcieli wybudowac tunel i obwodnice pod twoim nosem to zaraz bys do niej wstąpił 🙂

 3. PPP odpowiedz

  Polska Partia Protestująca protestuje zawsze do końca!!!

  1. Waldek odpowiedz

   jakby chcieli wybudowac tunel i obwodnice pod twoim nosem to zaraz bys do niej wstąpił 🙂

   1. Victor odpowiedz

    Po pierwsze nikt nie mówi o obwodnicy, po drugie Państwo Szala i inni mieszkali przy torach “od zawsze”, teraz po prostu chcą się od tego uwolnić i kozystają z okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *