LEGIONOWO. Przetarg unieważniono! Od 30 września nie będzie Nocnej Pomocy Lekarskiej?

2022-09-08 12:34:46

30 września br. kończy się pięcioletni kontrakt na świadczenie Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej w przychodni NZOZ Legionowo przy ul. Sowińskiego 4. Do przetargu na świadczenie usług stanęły dwie inne przychodnie jednak przetarg unieważniono. Czy od 30 września br. powiat zostanie bez nocnej pomocy lekarskiej?

“W dniu 7.09.2022 r. zostało unieważnione uzupełniające postępowanie konkursowe nr 07-22-000257/POZ/0112/01.0000.162.16/01 w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielane w warunkach ambulatoryjnych i w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy na obszarze zabezpieczenia powyżej 50 tys. świadczeniobiorców w zakresie uzupełnionym, ogłoszone na obszar powiatu legionowskiego.” – brzmi komunikat na stronie Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Było dwóch chętnych
Jak udało nam się dowiedzieć, do przetargu stanęły dwie przychodnie, jednak nikt nie ujawnia, które to były placówki. Wiadomym jest natomiast, że do przetargu nie stanęła dotychczas świadcząca taka pomoc przychodnia „na górce” czyli NZOZ Legionowo. Powodem jest brak możliwości zapewnienia wymaganej obsady personelu medycznego, czyli odpowiedniej ilości lekarzy i pielęgniarek.

Powiat rozmawiał ze szpitalem
Jak mówiła w czerwcu br. naszej redakcji Joanna Kajdanowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego, trwały rozmowy z legionowskim szpitalem w celu przejęcia przez placówkę Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej. – Nie padło kategoryczne nie w tej sprawie – informowała wówczas rzeczniczka.

Co dalej z NPL-em?

Teraz prawdopodobnym będzie, że Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi negocjacje w tej sprawie, do których być może przystąpi obecny świadczeniodawca usług czyli przychodnia NZOZ Legionowo. Jednak czy tak się stanie na razie nie wiadomo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *