Facebook


LEGIONOWO. Przychodnia na os. Młodych – ZLIKWIDOWANA

2022-07-12 4:08:48

Pomimo apeli mieszkańców, filia przychodni Sanitas przy ul. Suwalnej 9B
w Legionowie zostanie zlikwidowana. Pojawiła się kartka z informacją,
że od 25 lipca przychodnia zostaje bezwarunkowo zamknięta. Mieszkańcy nie kryją oburzenia, zaś zarząd spółki Sanitas zapadł się pod ziemię


Przypomnijmy, na początku czerwca br. mieszkańcy Os. Piaski zorganizowali pikietę w związku z informacjami o likwidacji zlokalizowanej przy ul. Suwalnej przychodni NZOZ Sanitas. Udział w niej prócz mieszkańców wzięli także radni oraz prezydent Smogorzewski.

Przychodnia jest nierentowna

Zdaniem właścicieli spółki Sanitas, filia przychodni od dłuższego czasu jest nierentowna. Przez co zarząd spółki zdecydował o likwidacji, jednocześnie zapewniając pacjentów, że pomoc lekarską uzyskają w przychodni „matce” w Michałowie-Reginowie. To wzbudziło bardzo duże obawy starszych mieszkańców, którzy z dnia na dzień zostaliby bez Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. – Ciekawe jak my dojedziemy do tej przychodni – mówili mieszkańcy. – Przecież to jest inna gmina, to jest śmiech na sali – wtórowali im inni.

Ratusz zadeklarował pomoc

W trakcie spotkania, które odbyło się pod siedzibą filii na początku czerwca br. mieszkańcy zaapelowali do prezydenta Smogorzewskiego o pomoc w utrzymaniu ośrodka. W trakcie spotkania prezydent zapewnił, że zrobi wszystko, aby utrzymać przychodnie w tym miejscu. Dlatego następnego dnia spotkał się z przedstawicielem spółki Tomaszem Manowskim w celu pomocy spółce w utrzymaniu ośrodka. Z rozmowy z przedstawicielem spółki dowiedzieliśmy się później, że filia nie zostanie zlikwidowana i dalej będzie działać pod szyldem spółki Sanitas. – W ciągu kilku ostatnich dni podjęliśmy decyzję o utrzymaniu filii i rozszerzeniu naszej działalności. Nastąpią pewnie jakieś zmiany personalne, jednak przychodnia dalej będzie działać – mówił Manowski.

Oszukali mieszkańców?

W poniedziałek (11 lipca) na drzwiach filii pojawiła się kartka z informacją, że od dnia 25 lipca wizyty lekarskie odbywać się będą w przychodni w Michałowie-Reginowie przy ul. Akacjowej 2. W tym samym czasie do mieszkańców zaczęły przychodzić wiadomości SMS z informacją, że karty znajdują się w placówce w Michałowie-Reginowie.
Na stronie internetowej przychodni pojawiła się natomiast informacja: „W związku z dynamicznym rozwojem oraz rozbudową NZOZ Sanitas w Michałowie-Reginowie informujemy, że filia mieszcząca się w Legionowie przy ulicy Suwalnej 9B zostanie zamknięta bezterminowo w dniu 25.07.2022r. Tym samym przenosimy do Michałowa-Reginowa całą dokumentację medyczną pacjentów.” Pomimo wielokrotnej próby kontaktu nie udało nam się skontaktować z przedstawicielem spółki Tomaszem Manowskim.

Urząd milczy
Radny Sławomir Traczyk powiedział nam że, zachowanie oraz forma w jakiej zostali potraktowani mieszkańcy jest niepoważna. Jego zdaniem od początku chodziło o zamknięcie przychodni. Niestety przed zamknięciem numeru nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem Urzędu Miasta, który być może mógłby nam odpowiedzieć na pytanie czy miasto ma plan awaryjny na zaistniałą sytuację.
red.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Policja ( tfu ) i prokurator ( tfu) też się szczerze martwią… No bo co te biedaczki zrobią jak im potencjalne ofiary, którym wydają kwity do pewnych ośrodków, zemrą z powodu chorób ? Egzystencja tych szanownych instytucji spod loga białego na czerwonych, ich sens istnienia zostanie zanegowana….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *