LEGIONOWO. Przyjęcia za pół-darmo

2018-07-29 9:30:45

Dlaczego władze miasta przez kilka miesięcy nie robiły nic ws. zadłużenia restauracji mieszczącej się w miejskim ratuszu? Dlaczego zastępca prezydenta, odpowiedzialny za gospodarowanie majątkiem należącym do Gminy, nie rozwiązał wcześniej umowy z najemcą lokalu, który prawie przez rok nie płacił czynszu i innych opłat?

Te pytania nasuwają się same, każdemu kto zapoznał się ze sprawą restauracji „Ratuszowa”. Odpowiedź wydaje się również oczywista. A mianowicie, nasze władze musiały mieć jakiś interes w tym, aby lokal działał dalej pomimo nie płacenia czynszu i rosnącego zadłużenia.
Restauracja w urzędzie
Nieco światła na tę sprawę może rzucić nam list napisany przez jednego z mieszkańców. Opisuje on przyjęcia, które odbywały się w tej restauracji. – Sam prezydent Smogorzewski wielokrotnie gościł się w tym lokalu na suto zakrapianych imprezach. Były to imprezy zamknięte dla ludzi z zewnątrz, ale wiadomo ktoś musi im usługiwać, a więc i dużo można się było naoglądać. Gościli się też inni urzędnicy, a przyjęcia te były organizowane za półdarmo – pisze mieszkaniec. Istnienie takich imprez potwierdzają też inni, a więc restauracja w ratuszu najwyraźniej była wszystkim na rękę.
Narzędzie
w cudzych rękach
Trzeba też dodać, że rola zastępcy prezydenta Marka Pawlaka w nieupilnowaniu płacenia czynszu za lokal, może być grubo przesadzona. W końcu jego rolą jest tylko wykonywanie poleceń pryncypała. A pryncypał ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się w urzędzie. Należy pamiętać, że zastępca prezydenta to ktoś w rodzaju wynajętego sekretarza czy też kamerdynera. Powoływany jest na stanowisko na zasadzie dowolności, według widzi mi się prezydenta. Natomiast jego umowa o pracę ulega automatycznie rozwiązaniu, gdy pryncypał-prezydent traci swoje stanowisko. Ðziałania zastępcy, całkowicie więc podporządkowane są woli i poleceniom prezydenta.
Paweł Szyling

Komentarze

7 komentarzy

 1. podatnik odpowiedz

  TE PÓŁ-DARMO to składka mieszkańców w podatkach, tak sie bawi tak sie bawi smietanka towarzyska legionowska………

 2. Daro odpowiedz

  Elementy układanki zaczynają się układać w logiczną całość.
  Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości dlaczego w Legionowie, w 55 tyś mieście jest tak słaba infrastruktura, dlaczego większość zakupów robi się w Warszawie to powinien wyzbyć się złudzeń po przeczytaniu tego artykułu .
  Jeżeli w ten sposób działa legionowski biznes….cóż to miasto jest stracone.

 3. Gośka odpowiedz

  Panie Marcinie nie odbiega pan od pozostałych przecież ulubienica pańska przefarbowała się i tez wylizuje co nieco w urzędzie a tak było pięknie i tak pięknie oprowadzaliscie się po Legionowie i kawki spijaliscie w ratuszowej cóż za krótka pamięć w tak inteligentnej kopule

  1. Marcin odpowiedz

   Nie bardzo 🙂 wtedy ratuszowej nie było 🤣

  2. obślizgly odpowiedz

   Gosia dzięki 😉 nawet nie zauważyłwm że coś do d…….. mi sie przykleiło 😉

 4. obślizgly odpowiedz

  dla swojego bezpieczeństwa to zastepaca powinien polecenia dostawać na pismie a zwłaszcza od takiego pryncypała

  1. Marcin odpowiedz

   zastępca już dziś wie za dużo, by musiał się obowiać romana, prześledź, co robił wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *