LEGIONOWO. Punkty karne, mandat i zabranie prawa jazdy

2021-05-14 1:46:14

We wtorek (11 maja) policjanci zatrzymali 31-letniego motocyklistę, który pędził z prędkością 107 km/h

Do zatrzymania doszło około 7.00 rano przy ul. Olszankowej w Legionowie. 31-latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, dostał mandat i punkty karne.

Policja przypomina, że od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Komentarze

2 komentarze

  1. Marek odpowiedz

    Oj tak. Ta metropolita z pekinami ma też piratów drogowych. Wyjeżdżając z drogi wewnętrznej, a takich tu pełno, ryzykujemy każdegondnia. Zgłaszanie miastu, prośba o progi, zgłaszanie do krajowej mapy bezpieczeństwa nic nie daje. Zapraszamy policję, wyniki i mandaty gwarantowane.

  2. Victor odpowiedz

    Patrzę i oczom nie wierzę. Cud jakiś, że zgarnęli wariata na Olszankowej. Takich wariatów jest tu codziennie cała masa, więc zapraszam Panów z kamerką codziennie. Da się zapisać cała masę stron w notesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *