Facebook


LEGIONOWO. PWK rozbudowuje sieć sanitarną w mieście

2020-07-31 8:26:32

Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne Legionowo (PWK), prowadzi prace nad pełnym pokryciem siecią kanalizacyjno-wodociągową całego miasta. Według wyliczeń spółki z kanalizacji sanitarnej korzysta ok. 48 850 mieszkańców Legionowa, co stanowi 98% liczby wszystkich mieszkańców

Z informacji, które przedstawiło PWK wynika, iż w maju br. zakończyły się prace inwestycyjne polegające na budowie nowej sieci wodociągowej o długości łącznie 325 m. w ul. Jana Pawła I na odcinku od ul. Olszankowej do granicy miasta Legionowo w kierunku Łajsk. Obecnie trwają prace związane z przyłączeniami do nowo powstałej sieci wodociągowej Klientów, którzy mają problemy z własnymi ujęciami wody. Kończą się również prace związane z budową sieci wodociągowej w ul. Gdańskiej na odcinku od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Franciszka Lubeckiego o długości łącznie 680 m.

Budowa nowej sieci wodociągowej

PWK ma rozbudować sieć wodociągową na ul. Szczyglej od ul. Kolejowej do ul. Targowej o długości 415 m. Do nowej sieci będą mogli podłączyć się również mieszkańcy ul. Kościuszki na odcinku od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. 3-go Maja o długości 255 m. oraz na odcinku od ul. Barskiej do ul. Jagiellońskiej o długości 250 m. Kolejnym fragmentem ul. Kościuszki, do którego podłączyć będą mogli się mieszkańcy to ten od ul. Parkowej do ul. Bolesława Chrobrego o długości 336 m.

Rozbudowa kanalizacji

Infrastruktura kanalizacyjna w Legionowie jest również cały czas rozbudowywana. Liczba mieszkańców korzystających z kanalizacji sanitarnej wynosi ok. 48 850 osób, co stanowi 98% liczby mieszkańców Legionowa. Mieszkańcy będą mogli się podłączyć do ostatniego odcinka sieci kanalizacyjnej w ul. Stefana Czarnieckiego na odcinku od ul. Parkowej do ul. Lwowskiej.

Plany na (niedaleką) przyszłość

Niebawem do sieci kanalizacyjnej będą mogli podłączyć się mieszkańcy ul. Zygmunta Krasińskiego mieszkający na odcinku od ul. Józefa Sowińskiego w kierunku ul. Jana III Sobieskiego o długości 105 m. Przebudowywana będzie także sieć kanalizacyjna w okolicach Punktu Zlewnego i Stacji Uzdatniania Wody „Łajski” w ul. Szarych Szeregów o długości 330 m. PWK na swojej stronie internetowej chwali się, że: „Mapa miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej robi się co raz gęściejsza. Praktycznie każdy kto chce skorzystać z miejskiej infrastruktury ma już taką możliwość. Ilość nowo wybudowanych przyłączy wodociągowych od początku roku wynosi 159 oraz przyłączy kanalizacyjnych 122.”
Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *