Facebook
LEGIONOWO. Radio Hobby straciło koncesję

2015-11-19 7:40:23

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że Radio Hobby straci koncesję. To kara za nadawanie audycji Radia Sputnik. Powodem nie jest jednak szerzenie kremlowskiej propagandy, ale emisja programu, na który nadawca nie ma wpływu. Szefostwo stacji zapowiada odwołanie.

 

KRRiT w obecnym składzie jeszcze nikomu nie odebrała koncesji radiowej. To może być pierwszy taki przypadek od 7 lat. Jak przekonuje wiceprzewodniczący KRRiT Witold Graboś powodem takiej decyzji nie jest propagandowa prokremlowska formuła programu, lecz fakt odsprzedaży części pasma innemu podmiotowi. – W praktyce część programu była poza wymogami koncesjami, poza polskim prawem. Na to nie możemy pozwolić – wyjaśnia Witold Graboś. Szefostwo legionowskiej rozgłośni decyzję KRRiT tłumaczy zmianą władzy w Państwie i już zapowiada odwołanie się od tej decyzji w każdej możliwej instancji. – Rozumiem dlaczego to się dzieje w tej chwili. Wiemy, kogo mamy u władzy, a PiS z Rosją nie będzie szedł ramię w ramię – tłumaczy Tomasz Brzeziński, prezes Radia Hobby, który całą sprawę określa zamachem na wolność słowa.

KRRiT postępowanie o cofnięciu koncesji Radiu Hobby wszczęła 1 lipca br. Powodem było emitowanie programu innego nadawcy, na który to program na stacja nie miała wpływu. Chodzi o audycję Radia Sputnik, tworzoną po polsku przez państwowe rosyjskie radio. Programowi zarzuca się szerzenie kremlowskiej propagandy. Radio Hobby godzinną audycję tworzoną przez rosyjskie radio emituje od 2011 roku. W grudniu ubiegłego roku ówczesny prezes Radia Hobby Piotr Fogler tłumaczył, że wpływy z nadawania programu Radia Sputnik (wcześniej Głos Rosji) stanowią jedną piątą budżetu jego stacji. Po uprawomocnieniu się decyzji, KRRiT ogłosi konkurs na częstotliwość odebraną nadawcy. Radio Hobby rozpoczęło nadawanie pod koniec 2008 roku. W jego zasięgu jest nie tylko Legionowo, ale m. in. i część Warszawy.

DB

Komentarze

7 komentarzy

 1. jm odpowiedz

  Jak Wam przeszkadza radio sputnik to przełączcie się na toruński bełkot Rydzyka . Nikt nikomu nie nakazuje słuchać niczego .A cofnięcie koncesji to czysto polityczna zagrywka tego pożal się boże posła Błaszczaka z Legionowa

 2. Kati odpowiedz

  Pisuary wprowadziły CENZURĘ. To sprawa słuchaczy, czy będą słuchali radia Hobby, publicznego radia (domu), czy pierdzenia z Torunia.

 3. Kacper69 odpowiedz

  To dobrze że zamknęli tą tubę Putina.
  czy jakieś polskie radio, podające nasz punkt widzenia na świat, jest nadawane na terenie Rosji?

 4. sluchacz odpowiedz

  czasem wieje laniem wody z tej audycji rosyjskiego radia ale slucham czesto bo fajnie slyszec cos o polsce z innej strony niz nasze media audycja ciekawa mam nadzieje ze bedzie nadal

 5. syberyjski tygrys odpowiedz

  Sprawiedliwości stało się zadość.
  Mam tylko jedną wątpliwość:
  Czy to, aby nie powrót cenzury?

 6. bobik odpowiedz

  Brawo! Dość propagandowego bełkotu Moskwy!

 7. brodka odpowiedz

  Nie zgadzam sie ! Sluchalam audycji radia sputnik. To bylo niezwykle interesujace widziec swiat ich oczami. Jestem osoba obiektywna,z pewnoscia niw zmieni to mojego swiatopogladu,jedynie upewni ,ze zyjemy w demokratycznym kraju. Nie jestesmy sterowani przez propagandowe media. Decyzia o odebraniu pasma to skandal !!!!! To wbrew konstytucji!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *