LEGIONOWO. Radna Durka zawnioskowała o utworzenie przychodni na Os. Młodych

2023-02-22 2:11:35

Dawna przychodnia znajdowała się przy ul. Suwalnej 9B

Radna Koalicji Obywatelskiej Matylda Durka Wróbel złożyła wniosek do Rady Miasta o utworzenie przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej na Os. Młodych

Przypomnijmy, w połowie 2022 r. znajdująca się przy ul. Suwalnej przychodnia POZ została zlikwidowana. Jak udało nam się wtedy ustalić, właściciele przychodni – spółka NZOZ Sanitas, swoją decyzję argumentowali nierentownością, brakiem pacjentów oraz wsparcia z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Likwidacja przychodni wywołała oburzenie i protesty okolicznych mieszkańców. W spotkaniach w tej sprawie brali udział przedstawiciele spółki Sanitas oraz mieszkańcy, pojawiali się również opozycyjni radni oraz prezydent Smogorzewski.

Nic nie zmienił
Pomimo zapewnień prezydenta o pomocy w utrzymaniu przychodni albo utworzeniu na terenie os. Młodych nowej placówki medycznej, do dnia dzisiejszego tak się nie stało.

Radna napisała wniosek
W piątek (17 lutego) do Biura Rady Miasta wpłynął wniosek radnej Matyldy Durki-Wróbel (Koalicja Obywatelska) w sprawie utworzenia na terenie os. Młodych przychodni.
Wsłuchując się w ich głos (mieszkańców przyp. red), wyrażony także podczas ostatniej sesji, w czasie której zgromadzeni mieszkańcy sprawę otworzenia Przychodni nazwali wręcz kluczową, zwracam się z prośbą o zajęcie się sprawą przez Komisję Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miasta Legionowo” – napisała we wniosku radna Durka.

Przychodnia w dawnym PEWEX-ie?
Zdaniem radnej “(…) miasto nie jest właściwe do organizowania czy finansowania takiej działalności, może jednak pomóc znaleźć odpowiedni budynek (…) być może budynek w którym mieścił się Pewex” – napisała we wniosku radna Durka Wróbel.
Wniosek radnej poparł m.in radny Sławomir Traczyk.

red.

Komentarze

6 komentarzy

 1. Edyta odpowiedz

  Chyba “sprawa otworzenia przychodni” to tak nie bardzo po polskiemu. Poprawnie powinno być “otwarcia”.

 2. miecz odpowiedz

  Idą wybory?

 3. Victor odpowiedz

  Dobrze, że wreszcie Radna się ocknęła i przypomniała sobie, kogo reprezentuje w Radzie i kto ją wybrał. Lepiej późno nić wcale.

  1. Daro odpowiedz

   Nie wiadomo ile w tym jest politycznej kalkulacji a ile faktycznej troski i wyciągnięcia wniosków. Zobaczymy po wynikach głosowań

   1. Victor odpowiedz

    Daro, zakładam, że Pani wyrażając ubolewanie i przeprosiny na słynnej Radzie miasta pokazała, że ma jeszcze w sobie odrobinę przyzwoitości . Mam nadzieję, że ta odrobina nie pozwoli jej startować w wyborach, więc wyniki nie będą miały znaczenia.

    1. Daro odpowiedz

     Victor stawiam orzechy do kasztanów że jeszcze usłyszymy o tej pani przy okazji kolejnych wyborów.
     Obym się mylił ale…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *