LEGIONOWO. Radni chcą otwarcia targowiska

2020-04-22 7:55:15

Radni Andrzej Kalinowski, Zdzisław Koryś, Artur Pawłowski, Dariusz Petryka, Katarzyna Skierkowska-Pacocha, Sławomir Traczyk wystąpili z pismami do Sanepidu KZB oraz wystosowali interpelację do prezydenta ws. otwarcia targowiska miejskiego (poniżej tekst interpelacji)

Szanowni Państwo,

w ciągu ostatnich tygodni wyrobiliśmy nawyki pozwalające bezpieczniej robić zakupy, przemieszczać się do pracy czy załatwiać konieczne sprawy. Dezynfekcja rąk, zasłonięte usta i nosy osób w kolejce do sklepu czy w urzędzie nikogo nie dziwią. Możemy gratulować sobie, że jako społeczeństwo zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności.

Z obawy o zdrowie i życie, większość z nas była przeciwna otwarciu miejskiego targowiska. Jesteśmy już oswojeni z obostrzeniami i znamy bardziej sytuację, oraz jak się w niej odnaleźć. Wiemy też, że nie zmieni się ona w najbliższym czasie. Dlatego uważamy, że należy powrócić do tematu otwarcia legionowskiego targowiska z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

To od szybkiej decyzji i sprawnego działania zależy los wielu Polskich przedsiębiorców oraz ich rodzin.

Przed nami sezon wiosenno-letni wyczekiwany przez rolników, sprzedawców i kupujących.

Kilkudziesięcioosobowe kolejki – bynajmniej przed sklepami polskich przedsiębiorców – budzą pytanie o przyszłość rodzimych producentów i przedsiębiorców. Spożywcze korporacje przetrwają kryzys, samodzielni przedsiębiorcy zarabiający na targu nie!

Jako Radni czujemy obowiązek wspierać lokalnych przedsiębiorców . Mając świadomość, że od prawie 2 miesięcy nie jest zwoływana RADA Miasta prosimy o bezzwłoczne spełnienie warunków umożliwiających powrót Sprzedawców na targ w ciągu najbliższych dni, aby w wiosenno-letnim sezonie umożliwić zakup świeżych warzyw i owoców.

Uwagi i propozycje zamieszczone poniżej pochodzą od mieszkańców i sprzedawców zainteresowanych otwarciem targowiska z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.

KZB jako zarządca dysponuje dużą kadrą osób, którym być może grozi utrata pracy lub są na bezpłatnych urlopach, warto wziąć pod uwagę ten potencjał przy organizacji czynności na targowisku.

 

1. Zmiana szerokości ciągów komunikacyjnych

2. Wyposażenie targowiska w kontrolę wejść i wyjść wraz z dostępem do środków higieny.

3. Możliwość uruchomienia trzech targowisk wraz z ryneczkiem a tym samym podział handlu, owoce warzywa; art. przemysłowe; inne.

4. Zapowiedzi przez radiowęzeł o sugerowanym czasie przebywania na zakupach, aby umożliwić wejście kolejnym osobom.

5. Wydłużone godziny otwarcia oraz większa ilość dni handlowych w tygodniu, aby umożliwić handel większej ilości sprzedawców i uniknięcie tłoku kupujących.

6. Ustalenie kryteriów dla kupujących i sprzedających związanych z sytuacja epidemiologiczną: płyn do rąk, niedotykanie produktów, odległość między straganu itp.

7. Część osób zwraca uwagę, że na otwartej przestrzeni czują się bezpieczniej niż w klimatyzowanych pomieszczeniach sklepów.

 

Interpelacja podpisana przez radnych:

Andrzeja Kalinowskiego,
Zdzisława Korysia,
Artura Pawłowskiego,
Dariusza Petrykę,
Katarzynę Pacochę-Skierkowską,
Sławomira Traczyka.

 

Komentarze

5 komentarzy

 1. Daro odpowiedz

  Jak zwykle wojenki polityczne, wypad ci, wypad tamci.
  Po prostu wstyd.
  Wracając do sedna problemu to nie wyobrażam sobie zakupów na targowisku w obecnej formie, aby dostosować targowisko i umożliwić bezpieczne zakupy trzeba dużych środków finansowych. Dopiero teraz dobitnie widać co spowodowały lata zaniedbań i godzenie się na totalną amatorkę.
  Czy ktoś wyobraża sobie zrobienie bezpiecznych zakupów w sobotę kiedy tłum klientów porusza się praktycznie gęsiego, jeden za drugim ???.
  To jest tykająca bomba, wystarczą 2-3 zakażone osoby o które w takim tłumie nietrudno aby rozsiać wirusa

 2. Victor odpowiedz

  A może to miasto jest dla wszystkich? Bez względu ba opcję polityczną. Trudno to ogarnąć? Postarajcie się

 3. pol odpowiedz

  Brawo !!! Bardzo dziękujemy , dobrze że jesteście !

 4. asdasdasdas odpowiedz

  Pisiory wypad z naszego miasta.

  1. Wie odpowiedz

   POwcy wypad z naszego miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *