LEGIONOWO. Radny Kalinowski został dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu

2020-11-25 1:56:28

W środę (25 listopada) legionowski radny Andrzej Kalinowski (Prawo i Sprawiedliwość) przyjął powołanie na funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Awans na funkcję dyrektora przyjął z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego

Centralny Ośrodek Sportu (COS) jest podmiotem wyspecjalizowanym w szkoleniu sportowym kadry olimpijskiej i narodowej, zarówno seniorów, jak i juniorów. Posiada sześć Ośrodków Przygotowań Olimpijskich: w Spale, Władysławowie, Giżycku, Wałczu, Szczyrku i Zakopanem.

Podstawowym zadaniem COS jest zapewnienie warunków dla szkolenia sportowego prowadzonego przez polskie związki sportowe i inne podmioty zajmujące się kulturą fizyczną, w tym przede wszystkim do tworzenia warunków odpowiednich dla przygotowywania kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata.

COS jest instytucją gospodarki budżetowej podlegającą Ministerstwu Sportu i Turystyki. Siedziba znajduje się w Warszawie, w hali „COS Torwar” (ul. Łazienkowska 6a).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *