LEGIONOWO. Ratusz nic nie wie o banerach?

2021-09-14 6:35:10

Władze miasta twierdzą, że nie dysponują wiedzą na temat banerów firmy Studio Eureka, ich ilości oraz miejsc, w których się znajdują na terenie miasta. Właścicielem tej firmy jest pełnomocnik finansowy komitetów wyborczych Romana Smogorzewskiego


Przypomnijmy. Na początku lipca br. pisaliśmy o dyskusji podczas sesji rady miasta na temat wyrażeniem zgody prezydentowi na wydzierżawienie, na kolejne 3 lata, części działki przy zbiegu ulic Sobieskiego i Warszawskiej. Na działce tej znajdują się słupy z banerami reklamowymi.

Nie chcieli ujawnić

Przedstawiciele ratusza, zasłaniając się ochroną danych osobowych, nie chcieli ujawnić właściciela tych słupów. Zdaniem opozycji był to skandal, ponieważ radni mieli wydać zgodę nie wiedząc komu teren ten ma być wydzierżawiony. Jednak radni z ugrupowania prezydenta przegłosowali taką zgodę, bez informacji komu teren ten ma być wydzierżawiony.

Nie dysponują wiedzą

Później udało nam się ustalić, że właścicielem wszystkich nośników reklam u zbiegu ulic Sobieskiego i Warszawskiej, jest firma Studio Eureka Gerard Leszko. A prywatnie, właściciel tej firmy był pełnomocnikiem finansowym komitetów wyborczych Romana Smogorzewskiego. Zapytaliśmy następnie, gdzie jeszcze na terenie miasta znajdują się banery należące do tej firmy i ile ich jest. Jednak ponownie okazało się, że ratusz nie dysponuje wiedzą na ten temat.

red

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *