LEGIONOWO. Ratusz nie chce wiedzieć – jak długo windy są nieczynne?

2021-09-17 5:46:05

Windy obsługujące kładkę przy ul. Parkowej oraz przejścia podziemne przy stacjach PKP ciągle są zepsute. Władze miasta nie chcą wiedzieć, ile dni w roku w ogóle są one czynne

Zdaniem mieszkańców windy ciągle są zepsute i dlatego wiele osób rezygnuje z kładki, bo nie może z nich korzystać. Twierdzą oni wręcz, że windy te częściej są nieczynne niż działające.

Ciągle popsute

Pytając urząd miasta ustaliliśmy, że windy przy kładce Parkowa – Wyszyńskiego zepsute były tylko 3 razy w 2020 r. oraz 2 razy w 2021 r. Jednocześnie przypadkiem dowiedzieliśmy się, że obecnie jedna z wind zepsuta jest od początku sierpnia i czas naprawy się wydłuża. Winda od strony ul. Parkowej miała zostać naprawiona do połowy września, ale terminu tego nie dotrzymano. Dlatego postanowiliśmy zapytać, jak długi był w ciągu roku czas przestojów wind z powodu awarii. Może się bowiem okazać, że awarie były tylko 2 lub 3, ale ze względu na długi czas naprawy, w rzeczywistości są one nieczynne przez większość dni w roku.

Nie prowadzą statystyk

Ku naszemu zdziwieniu otrzymaliśmy odpowiedź, której wynika, że – „Urząd Miasta Legionowo oraz firma serwisująca nie prowadzą statystyk czasu unieruchomienia urządzeń dźwigowych”.

Wydaje się to dość zaskakujące, bo ustalenie tych informacji nie powinno nastręczać najmniejszych problemów. A władze, gdyby tylko chciały, z pewnością mogłyby uzyskać takie informacje. Najwyraźniej więc władze miasta nie chcą wiedzieć, tego o czym mówią mieszkańcy. A mianowicie, że przez większość czasu windy te nie działają.

Jednocześnie poinformowano nas, że – “działania urzędu ukierunkowane są na jak najszybsze usunięcie usterki“.

Windy na perony

Zapytaliśmy także o ilość awarii wind znajdujących się na stacjach PKP: Legionowo oraz Legionowo Przystanek oraz o ilość dni, kiedy windy te były nieczynne w 2019 r, 2020 r. oraz 2021 r. Tym razem jednak także nie było zadowalającej odpowiedzi.

Zamiast tego otrzymaliśmy informację, że – „w przypadku tych urządzeń również nie są prowadzone statystyki przestojów”. A także, iż:  – Platformy pionowe w centrum komunikacyjnym są unieruchamiane przez użytkowników poprzez nie odpowiednie użycie przycisku awaryjnego ,,stop” średnio 5 razy w tygodniu. To jest główny powód przestojów (krótkotrwałych)

– czytamy w odpowiedzi rzecznika ratusza.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

2 komentarze

  1. pasażer odpowiedz

    w Chotomowie windy od dawna nie widziały nikogo z UDT, i wojt wspaniały wpadł na genialny pomysł wywiesił tabliczke na Sylwestra nieczynne do odwolania i z głowy

  2. AGNIESZKA odpowiedz

    A może jest drugie dno całej tej sprawy. Urządzenia dźwigowe musza być kontrolowane przez Urząd Dozoru Technicznego. Zapewniony musi być ich serwisant. Każde z tych urządzeń posiada swoją księgę, gdzie dokonuje się wszelkich wpisów kontroli i napraw. Może po prostu miasto zalega im z płatnościami ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *