LEGIONOWO. Rekrutacja do klasy pływackiej w SP nr 8

2022-03-02 2:05:13

Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie zaprasza wszystkich uczniów klas III z Powiatu Legionowskiego do klasy IV sportowej – pływackiej.
Składanie wniosków możliwe jest do 11.03.2022 r. 

 Od 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie prowadzi Klasy Sportowe o profilu pływackim. Choć jest to historia dość krótka, to adepci Legionowskiej Ósemki już mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami skali międzyszkolnej jak i ogólnopolskiej. Najważniejszym celem nauczycieli jest jednak wszechstronny rozwój fizyczny, kształtowanie osobowości i cech charakteru, doskonalenie techniki pływania i wdrożenie do edukacji prozdrowotnej. Więcej informacji w sekretariacie szkoły.

Oczywiście regularne treningi pozwalają na wyłonienie talentów do uprawiania dyscyplin pływackich co skutkuje startami w zawodach pływackich i innych dyscyplinach sportu. Dzieci uczęszczające do klas pływackich SP8 mają 4 lekcje WF i 3 treningi półtoragodzinne tygodniowo na pływalni Wodne Piaski, poza tym mogą korzystać z dodatkowych treningów organizowanych przez przyszkolny pływacki klub sportowy Ósemka.

Głównym koordynatorem i pomysłodawcą szkolenia jest Wojciech Sieczych – prezes Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Ósemka” Legionowo, trener pływania, nauczyciel WF i wychowanek Legionowskiej Szkoły Podstawowej nr 8.

Rekrutacja do klasy IV już trwa. Trzecioklasiści z całego Powiatu Legionowskiego mogą składać swoje wnioski w sekretariacie szkoły do 11.03.2022 r. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *