LEGIONOWO. Restauracja Ratusz bez właściciela

2018-07-01 1:20:40

21 czerwca br. odbył się przetarg na dzierżawę na 20 lat, 267 m2 lokalu z przeznaczeniem pod restaurację w legionowskim Ratuszu. Pomimo bajek wiceprezydenta o ogromnym zainteresowaniu dzierżawą w pierwszym przetargu nie udało się wyłonić nowego właściciela


W połowie kwietnia Urząd Miasta wypowiedział dotychczasową umowę poprzedniemu dzierżawcy lokalu, w którym prowadził on restaurację Ratusz. Powodem wypowiedzenia umowy były zaległości w płatności czynszu za lokal.

Dzierżawa na 20 lat

Na sesji Rady Miasta, która odbyła się 25 kwietnia br. radni stanęli przed dylematem na jaki okres czasu wydzierżawić lokal przyszłemu właścicielowi. Po zaciętej dyskusji podjęto decyzję, że ze względu na „zapewnienie stabilności” lokal zostanie wydzierżawiony na 20 lat. Jak zapewniał radnych w trakcie sesji wiceprezydent Marek Pawlak, dzierżawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Ogłoszono przetarg

Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że w ogłoszonym na 21 czerwca br. przetargu na dzierżawę lokalu w ratuszu z przeznaczeniem pod restaurację, nie udało się wyłonić dzierżawcy. Przyczyną może być wysokość czynszu w kwocie ponad 8 tys. zł. Z informacji jakie uzyskaliśmy z referatu ds. nieruchomości legionowskiego ratusza wynika, że kolejny przetarg został ogłoszony na 7 sierpnia br. Niestety na pytanie czy zmienią się warunki dzierżawy nie udało nam się uzyskać odpowiedzi przed zamknięciem tego numeru…
QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Mieszkaniec odpowiedz

    Myjnia dla znajomego biedaka… A w Ratuszu nic sie nie utrzyma, to cud żaden. Pierwsz knajpa zadluzyla sie na setki tysiecy, cwaniaki zaliczek nie oddali ludziom, poczytac mozna na Gazecie Stołecznej . Fatum cygańskie wisi nad tym miejscem .

  2. RomanW******* odpowiedz

    Czynsz iscie warszawski. I to za lokal bez wlasnego WC. Nie wiem kto tam sie pozamienial na lby z … ale to nie Warszawa, to jej sypialnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *