LEGIONOWO. “Robimy coś co jest niemożliwe dla poprzedników” – konferencja prasowa Ministrów Infrastruktury i Obrony Narodowej

2020-06-26 11:00:46

W piątek (26 czerwca) przy ul. Zegrzyńskiej (naprzeciwko Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Legionowie) odbyła się konferencja prasowa Ministrów Mariusza Błaszczaka (Minister Obrony Narodowej) oraz Andrzeja Adamczyka (Minister Infrastruktury) ws. dalszej rozbudowy i poszerzenia Drogi Krajowej 61 do ronda w Zegrzu

W trakcie briefingu Minister Błaszczak, mówił o tym jak ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców jest przebudowa DK 61, zwrócił także uwagę przeprowadzone w Powiecie Legionowskim inwestycję (budowa Strażnicy PSP, budowa szpitala).

Te wszystkie inwestycje były możliwe ze względu na Dobrą Zmianę, zadbajmy o to żeby Dobra Zmiana trwała. Warunkiem Dobrej Zmiany jest II kadencja Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Jeżeli ktoś inny będzie sprawował urząd prezydenta Rzeczypospolitej to powie, że nie ma pieniędzy na takie inwestycje, powie że jest to niemożliwe, że się nie da, zablokuje inwestycje, które służą Rzeczypospolitej Polskiej, służą powiatowi legionowskiemu – mówił w trakcie swojego wystąpienia Mariusz Błaszczak.

Złożył także na ręce Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka list samorządowców z Wołomina dotyczącą nadania nazwy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. przebiegającemu przez Wołomin fragmentowi drogi S8.

Po przemówieniu Mariusza Błaszczaka głos zabrał Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk

To zbieg okoliczności, że znajdujemy się tutaj w przed dzień wyborów prezydenckich. Bo przecież o drodze do Zegrza, o przebudowie tej drogi rozmawialiśmy z Panem Ministrem już w 2017, 2016 r.  Pamiętam wcześniej, Pan Minister kiedy byliśmy w opozycji, a był przewodniczącym klubu parlamentarnego, ja z kolei byłem w sejmowej komisji infrastruktury. Miałem zaszczyt pełnić tą funkcję. Pan wówczas przewodniczący klubu Mariusz Błaszczak pytał mnie czy to jest możliwe zrealizować dalsza przebudowę drogi do Zegrza. Żeby uczynić tą drogę bezpieczną.  Decyzje zapadły w 2017 r. wszystko to co dzisiaj się dzieje to konsekwencję tej decyzji, ale też Pan Minister nie powiedział jednej rzeczy, że robimy coś co jest niemożliwe dla poprzedników. 

Przypomnijmy, zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km istniejącej DK61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

 

Komentarze

3 komentarze

  1. Guciniak odpowiedz

    Może byłoby lepiej, żeby minister obrony zajmował się obroną a nie wyręczał ministra zdrowia, transportu, propagandy? Czy minister obrony, pożal się boże, wrócił już do swojej siedziby na ul. Klonowej, czy dalej przebywa na wygnaniu ? Tak tylko pytam….

  2. Obserwator odpowiedz

    Romek i Janek oficjalnie nie są już kolegami i nie ogrzewają się nawzajem własnym blaskiem i nie łączą ich żadne interesy.

  3. bawidamek-wykidajło odpowiedz

    i to jest konkret, a nie takie pajacowanie i wietrzenie nabiału NA WIADUKCIE przez ostatnie dziesicia lat przez pana Romka i pana Janka……….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *