LEGIONOWO. Rondo już przejezdne

2016-08-19 3:35:42

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ul. gen J. Sowińskiego wraz z wykonaniem elementów bezpieczeństwa ruchu w ul. marsz. J. Piłsudskiego, realizowanej w ramach tzw. „schetynówki”. W czwartek 18 sierpnia oddano do użytku rondo im. marsz. J. Piłsudskiego, rozpoczęła się także przebudowa ulicy Sowińskiego w kierunku ul. Warszawskiej.

Inwestycja, której koszt wynosi 2 mln zł, jest w połowie finansowana z budżetu państwa, pozostała część kwoty pochodzi z budżetu miasta Legionowo i powiatu legionowskiego.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie odcinek ul. J. Sowińskiego i Piłsudskiego, powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Inwestycja obejmie także przebudowę przystanku oraz czterech skrzyżowań. Dla poprawienia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. J. Sowińskiego z ul. C. K. Norwida i J. Słowackiego powstanie sygnalizacja świetlna, na skrzyżowaniach powstaną także azyle dla pieszych.

W związku z inwestycją zmienia się trasa kursowania pięciu linii autobusowych. Do odwołania linie 731, 723, 736, linia dojazdowa L10 i nocna N63 pojadą inną trasą. Autobus 731 pojedzie od Starostwa Powiatowego przez ulice Zegrzyńską, Jagiellońską, Piłsudskiego i dalej na Żerań FSO. Linie 723 i 736 wracają do podstawowych tras, a trasa L10 została przywrócona do trasy podstawowej z jednoczesnym skierowaniem do pętli PKP Legionowo. N63 utrzyma trase objazdową tylko na terenie Dzielnicy Białołęka. Wznowione zostały przystanki: Urząd Miasta 02 i 03, Siwińskiego 04, 3 Maja 01 i 02 oraz CH Błękitne 03, a zlikwidowano: Siwińskiego 54 i Sowińskiego 54.

za UM Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *