LEGIONOWO. Rosyjski oligarcha – developerem w Legionowie?

2022-06-18 3:52:30

Alexey Belov, który znalazł się na liście sankcyjnej MSWiA jako bezpośrednio związany z podmiotami wspierającymi agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, posiada udziały w firmie działającej w Legionowie. Pod tym samym adresem zarejestrowana jest firma zajmująca się działalnością deweloperską na terenie Legionowa


Rosyjski oligarcha Alexey Belov jest obywatelem Federacji Rosyjskiej prowadzącym interesy także w Polsce. W dniu 13 maja br. jako osoba bezpośrednio związana z podmiotami oraz osobami wspierającymi agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę został on wpisany na listę sankcyjną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Działalność oligarchy

Jego działalność miała polegać w szczególności na utrzymywaniu bieżących, osobistych kontaktów oraz wymianie informacji z przedstawicielami administracji rządowej Federacji Rosyjskiej. Ponadto – „A. Belov prowadzi na rzecz Federacji Rosyjskiej działania w obszarze gospodarczym i finansowym” – czytamy na stronie internetowej MSWiA. Według zawartych tam informacji, współpracuje on z podmiotami gospodarczymi o istotnym znaczeniu dla rządu rosyjskiego, w związku z czym, czerpie korzyści lub wspiera rząd Federacji Rosyjskiej. W związku z tym zastosowano wobec niego środki sankcyjne polegające m.in. na zamrożeniu wszystkich jego środków finansowych i zasobów gospodarczych.

Udziały w Legionowie

Z kolei według ustaleń dziennika „Rzeczpospolita”, A. Belov jest – „wspólnikiem kilku podmiotów w Polsce, między innymi posiada udziały w spółce Letnia Park w Legionowie”. Z wpisów w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika natomiast, że siedziba tej spółki znajduje się w budynku przy ul. Mickiewicza 25 w Legionowie. Jest to wielorodzinny budynek usytuowany obok Muzeum Historycznego w Legionowie. Badając sprawę, dowiedzieliśmy się, że w tej samej lokalizacji, a nawet w tym samym lokalu zarejestrowana jest także inna spółka, zajmująca się działalnością deweloperską. Aktualnie wykańcza ona jeden z szeregowców, który powstaje w pobliżu centrum Legionowa. Jednak w tej spółce oligarcha już nie figuruje jako udziałowiec.

Karol Krawczyk

Komentarze

6 komentarzy

 1. Rychu odpowiedz

  …a to dlatego piekny i pobozny Rocio na dziekczynnej mszy za patronat Wyszyskiego powiedział ze na swojej drodze spotkał wielu ciekawych ludzi co mu pomogli,……szatan bez ornatu ogonem dzwonił ?

 2. Janek odpowiedz

  Czyli te dogęszczenia w Legionowie mamy dzięki ruskiemu kapitałowi i “operatywności” – jak pisze tadek –
  niejakiego Romka? Można było się tego spodziewać

 3. Gregory odpowiedz

  A czy ta siedziba przypadkiem nie znajduje się w budynku, który zbudował ten sam deweloper, co i Lidla? I czy w budowie Lidla i tych budynków “jakiś tam park…” udziałów nie miał przypadkiem również ten rosyjski oligarcha???

 4. Tadek odpowiedz

  Znając wielką operatywność i przedsiębiorczość naszego Prezydenta, dzięki tylko któremy Legionowo tak pięknie się rozwija trudno żeby nie negocjował dalszej rozbudowy naszego Miasta taże z rosyjskimi inwestorami. Nic złego chyba że mamy miasa partnerskie róniez w Rosji w końcu ta wojna się skończy i nasze stosunki przecież wróca do stanu poprzedniego jak mówił nasz Pan Prezydent

 5. Maryjan odpowiedz

  Nic dziwnego. wystarczy przypomnieć jakie miasta są partnerami Legionowa, z którymi miastami prezydent Roman S. lubi zacieśniać więzy. Przed samym wybuchem wojny na Ukrainie przecież publicznie, na sesji zrugał radnego, który wspomniał o rozważeniu możliwości zawieszenia partnerstwa z rosyjskim miastem Rżew. A może już tam wtedy negocjował z rosyjskimi deweloperami?
  Najbardziej pasują mu te miasta w Rosji, Białorusi iChinach. Jedna z jego pierwszych decyzji było przecież zerwanie partnerskich więzów z miastem z Francji, bo jego kierunek mentatlny, to raczejwschód

 6. pwn odpowiedz

  Wczoraj szanowany inwestor, dzisiaj niedobry ruski …Kiedy podobnie będzie można powiedzieć o prokuratorze ? Wczoraj szanowany i skuteczny a dzisiaj więzień poza nawiasem społeczeństwa ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *