LEGIONOWO. Rowerzyści na wiadukt

2016-09-30 12:52:01

Pomimo upływu wielu lat, problem podjazdu na schodach prowadzących do podziemnego przejścia na stacji PKP Legionowo jest nadal nie rozwiązany. Rowerzyści w Legionowie aby przejechać na drugą stronę torów w dalszym ciągu muszą korzystać z wiaduktu na drodze krajowej nr 61.

To już 7 lat, odkąd nowa stacja PKP Legionowo została oddana do użytku. Jak napisał nasz ówczesny redakcyjny kolega Tomasz Elbanowski – „Powstały nowe piękne perony, przejście podziemne i winda dla niepełnosprawnych. Tylko o rowerzystach jakoś zapomniano. – Młodzież nie będzie zjeżdżała po podjazdach, będzie bezpieczniej” – próbowali tłumaczyć poważną niedoróbkę kolejarze. – Zmierzyłem nowe windy, nie wcisnę się do nich rowerem, a podjazdów na schodach też nie widziałem – zaalarmował wówczas naszą redakcję mieszkaniec osiedla Piaski Jerzy Kantor. Minęło sporo lat, a w kwestii podjazdu niewiele się zmieniło choć wydawało się, że była ku temu znakomita okazja. Jeszcze niedawno, przy przebudowywaniu przejścia pod torami w ramach potężnej inwestycji o nazwie Centrum Komunikacyjne za ponad 50 mln zł można było to zrobić!

24236_24758

Tymczasem obiekty współfinansowane przez Szwajcarów za ponad 50 mln zł stopniowo oddawane są do użytku, a nowych podjazdów na schodach wiodących do budynku dworca nadal nie widać. Powstał w międzyczasie tunel na przystanku, przez który teoretycznie można jeździć rowerem, ale jest to niebezpieczne. Na kładce przy ul. Parkowej, w miejscu starego przejazdu, zakazano właśnie jazdy na rowerze. – To skandal, żebym po tylu latach nadal przypominał o tej sprawie. Władze miasta nie mają pojęcia, bo niby skąd mieliby je mieć jak na rowerach nie jeżdżą tylko rozbijają się limuzynami. A dla nas zwykłych mieszkańców jest to bardzo uciążliwe
– powiedział nasz czytelnik.

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *