LEGIONOWO. Roztańczone Piaski – Propozycja do budżetu obywatelskiego

2021-06-18 2:38:38

Szczęśliwa siódemka to numer projektu „Roztańczone Piaski” zgłoszonego do budżetu obywatelskiego naszego miasta. Charakterystyczna nazwa nawiązuje do dawnych dobrych czasów na osiedlu Piaski. Nie tylko nazwa jest symboliczna, ale również i miejsce, gdzie projekt ma być realizowany. Myślę, że nie ma na naszym osiedlu osoby, która nie pamięta sławnego w całym mieście amfiteatru. To projekt warty poparcia

Mirosław Grabowski

Amfiteatr na Piaskach wybudowany przez wojsko pod koniec lat 80-tych, znikł z mapy Legionowa kilka lat temu. To tu odbywały się szczególnie latem organizowane przez miasto i wojsko imprezy kulturalne i festyny.
Dziś to miejsce ma już inny wygląd, przeznaczenie i nazwę. Obecnie to Park Kościuszkowców, jedyne takie miejsce na osiedlu Piaski. Dlatego właśnie to miejsce wskazał autor tego projektu – mieszkanka naszego osiedla, jako lokalizację przyszłych spotkań sąsiedzkich. Przy muzyce na żywo będzie można wrócić do dawnych wspomnień. To dobry moment aby powrócić do tak bardzo uwielbianych przez mieszkańców osiedla Piaski festynów i zabaw na świeżym powietrzu. Podczas trzech zaplanowanych w ramach tego projektu spotkań uczestnicy będą mogli integrować się i aktywizować kulturalnie oraz towarzysko, umacniając więzi społeczne i obywatelskie. Mamy nadzieję, iż będzie to początek większego cyklu spotkań i integracji międzypokoleniowej wśród mieszkańców osiedla. Przy dobrej muzyce na żywo dostosowanej do potrzeb i oczekiwań różnych grup wiekowych będziemy mogli wspólnie spędzić trzy letnie popołudnia. Jestem pewien, że projekt ten ma szansę wpisać się na stałe w kalendarz imprez miejskich.
Dlatego wierzę, że biorąc aktywny udział w głosowaniu, które rozpoczyna się 16 czerwca i potrwa do 15 sierpnia br. będziemy mogli przywrócić dawny klimat tego miejsca. Tylko razem możemy to osiągnąć. Mam nadzieję, że ten projekt zyska Państwa uznanie i poparcie w głosowaniu. Więcej o projekcie na stronie: http://legionowo.budzet-obywatelski.org/projekt/8021 Głosować będziemy mogli poprzez stronę internetową lub osobiście wrzucając kartę do głosowania do urny ustawionej w trzech punktach naszego miasta: atrium ratusza, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41 (dostępny w godzinach funkcjonowania urzędu); poczytalnia, Centrum Komunikacyjne, ul. Tadeusza Kościuszki 8A (dostępny w godzinach funkcjonowania biblioteki); filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie, ul. Aleja Róż 1 (dostępny w godzinach funkcjonowania biblioteki).
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie:
http://legionowo.budzet-obywatelski.org/wszystko-o-budzecie/glosowanie.
Ze swojej strony służę również pomocą i zapraszam do kontaktu.
Mirosław Grabowski
Radny Rady Miasta
Nasze Miasto Nasze Sprawy miroslaw.grabowski@rm.
legionowo.pl
692 584 121

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *