LEGIONOWO. Rzucał butelkami, bił, kopał i wyzywał

2016-12-30 11:21:57

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 30-letniego Macieja G., który bez powodu szklanymi butelkami zaatakował dwóch młodych mężczyzn. 30-latek usłyszał zarzuty za naruszenie czynności narządu ciała u obydwu pokrzywdzonych. Ponadto 30-latek podejrzany jest o wywieranie wpływu na czynności interweniujących wobec niego policjantów i znieważenie ich wulgarnymi słowami. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili legionowscy śledczy w nocy w pierwszy dzień świąt przy ul. Sobieskiego w Legionowie zostało zaatakowanych dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Sprawca rzucał szklanymi butelkami w pokrzywdzonych, uderzał po głowie i kopał. Na miejsce została wezwana policja, a rannych mężczyzn przewieziono do szpitala. Jeden z pokrzywdzonych po opatrzeniu wrócił do domu, drugi przeszedł poważne operacje.

Dzięki rysopisowi podanemu przez ofiary oraz świadków funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego bardzo szybko zatrzymali podejrzanego o pobicie mężczyzn. 30-letni Maciej G., wcześniej karany, podczas zatrzymania zaczął wyzywać policjantów, zapierał się, nie chciał wsiąść do radiowozu, stosował wobec nich przemoc, aby odstąpili od swoich czynności. 30-latek poddany badaniu alkomatem miał 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna od prokuratora usłyszał już zarzuty za naruszenie czynności narządu ciała powyżej siedmiu dni u jednego z pokrzywdzonych i poniżej siedmiu dni u drugiego, wywieranie przemocą wpływu na działania funkcjonariuszy oraz znieważenie ich. Sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec Macieja G. tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *