LEGIONOWO. Sami odesłali nas do Nadzoru Budowlanego

2021-08-28 8:43:55

Wzdłuż Al. Legionów powstaje chodnik lub ścieżka rowerowa. Jak się okazuje, inwestycja realizowana jest bez pozwolenia na budowę

Z powodu sygnałów od czytelników, na początku sierpnia br. zwróciliśmy się z pytaniami do ratusza ws. materiałów budowlanych zgromadzonych przy Al. Legionów u zbiegu z ul. Akacjową.

Nic nie wiedzieli?

Pytaliśmy czy Gmina Legionowo planuje tam jakąś inwestycję albo wie kto i w jakim celu zgromadził materiały budowlane na terenie działki nr 93, która przylega do ulicy.

Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź. Wynikało z niej, że urzędnicy z ratusza nic na ten temat nie wiedzą, bo działka, o którą pytaliśmy nie należy do gminy. Jednocześnie ws. zgromadzonych tam materiałów budowlanych, zasugerowano nam, żeby zwrócić do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
W międzyczasie jednak dowiedzieliśmy się, że wzdłuż Al. Legionów powstaje chodnik lub ścieżka rowerowa, a zgromadzone  przy skrzyżowaniu z ul. Akacjową materiały służą właśnie do jej budowy.  Najprawdopodobniej więc jest to inwestycja realizowana przez gminę. Dlaczego więc urząd nie chciał udzielić nam w tej sprawie informacji, a wręcz usiłował je zataić?

Urzędowa samowola

Postanowiliśmy zatem zwrócić się do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB), który powinien posiadać informacje o wszystkich pozwoleniach na budowę oraz zgłoszeniach robót budowlanych. Okazało się jednak, że na terenie położonym wzdłuż Al . Legionów, gdzie obecnie  budowana jest prawdopodobnie ścieżka rowerowa, nikt o żadne pozwolenie nawet nie występował. Dlatego można podejrzewać, że realizowana inwestycja jest samowolą budowlaną. Ale nie przesądzajmy sprawy, najpierw  zwrócimy się po informacje do nadzoru budowlanego, tak jak nam sugerowali ratuszowi urzędnicy…

ML

Komentarze

1 komentarz

  1. NA SKROTY odpowiedz

    Donieśliście na Urząd Miasta, że buduje ścieżki rowerowe bez pozwoleń na budowę i myślicie, że oni sobie tego jakoś nie załatwią?
    A swoją drogą teraz już wiadomo dlaczego te ścieżki są tak bezmyślnie robione, są bezsensowne i niebezpieczne. Jak bez pozwoleń, to pewnie też bez normalnych projektów !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *