LEGIONOWO. Schwytali żywe srebro

2016-08-14 2:01:25

W środę 10 sierpnia strażacy dostali wezwanie do mieszkania przy ul. Husarskiej w Legionowie w którym rozbity został termometr rtęciowy, w wyniku czego znajdująca się w nim rtęć rozlała się w pomieszczeniu.

Należy pamiętać, że rtęć i większość jej związków jest silnie toksyczna. W postaci par wchłania się przez drogi oddechowe powodując nawet zapalenie płuc i niewydolność oddechową, dostaje się do krwi, wnika do mózgu, uszkadza układ nerwowy i nerki.

Zatrucie małymi ilościami powoduje początkowo ból głowy i kończyn oraz osłabienie. Inne objawy to: krwotoczne zapalenie jelit, niewydolność krążenia, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej.

Zapewne świadoma tych zagrożeń i bezradna sprawczyni wypadku wezwała na pomoc strażaków, którzy fachowo używając kilku kartek papieru oraz jednej szczoteczki do zębów (na wyposażeniu?) zamknęli w słoiku z wodą niebezpieczne żywo srebro i przetransportowali je do utylizacji.

Uwaga: w podobnej sytuacji nie trzeba wzywać strażaków, samemu można zebrać rozlaną rtęci tak jak zrobili to strażacy, ale potem koniecznie trzeba przekazać ją do utylizacji.

TT

Fot. commons.wikimedia.org

 

Komentarze

2 komentarze

 1. dr henry odpowiedz

  Pozdrowienia

  Dawca Nerki pilnie potrzebne
  Czy jesteś zadłużony? Czy trzeba podnieść pieniądze na koszty opieki zdrowotnej lub płacenia długów lub w stanie załamania finansowego? Czekać! Rozważmy sprzedaje swoją nerkę jako opcja. Jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę dziś. Wiadomość nas immediately.A nerek jest kupiony w maksymalnej wysokości fundamentu $ 300,000.00US złotych.Hotel Narodowego jest obecnie kupuje zdrową nazwę kidney.My jest dr Donald Henry, jestem nefrologa w nerkach Narodowy Szpital hospital.Our specjalizuje się w chirurgii i nerek również mamy do czynienia z zakupem i przeszczepiania nerek z żywym się odpowiedni dawca. Znajdujemy się w Indian, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Turcji, USA, Malezji, RPA itd Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub zakupem nerki, proszę nie wahaj się skontaktować z nami poprzez e-mail: Dr_henrydonald@doctor.com
  Potrzebujesz Prawdziwa Dawcy

  Czekam na wasze odpowiada ….

  Z poważaniem….
  Dr Donald Henry

 2. M odpowiedz

  Niesamowicie intrygująca historia, godna opisania… Dodatkowo warto pogratulować “zaradnej” pani:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *