LEGIONOWO. “Sieć na kulturę” w Poczytalni

2021-09-02 12:46:30

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna nabór do drugiej tury zajęć w ramach projektu “Sieć na kulturę”

Do udziału w projekcie zaproszone są dzieci w wieku 10-14 lat. Będą one uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z tematu „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych”. Spotkania będą odbywać się od poniedziałku do piątku w dniach 6–24 września, w godzinach 17.00-18.30. Dzieci będą mogły przychodzić na zajęcia do Poczytalni lub logować się z domu na platformę Microsoft Teams.

Uczestnicy poznają zasady związane z projektowaniem przyjaznych i atrakcyjnych dla użytkowników gier, dowiedzą się, jak je tworzyć i gdzie publikować, zgłębią tajniki budowania fabuły i sposoby na przyciągnięcie użytkowników, poznają typy gier i serwisów internetowych, dowiedzą się jakie standardy bezpieczeństwa należy zachować przy publikacji stron, serwisów i gier.

Zapisy przyjmowane są do 30 sierpnia do godziny 12.00 w Poczytalni oraz pod adresem: poczytalnia@bibliotekalegionowo.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Projekt „Sieć na kulturę” prowadzony jest przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych, rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży, a także wyposażenie placówek w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *