LEGIONOWO. Śmierć w budynku przychodni Zdrowie?

2021-08-24 2:23:05

Nie żyje 11-letnia dziewczynka. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Do śmierci dziecka doszło najprawdopodobniej w wyniku zadławienia

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (20 sierpnia) w legionowskiej przychodni Zdrowie, przy ul. Sowińskiego 15A. Około godz. 14.00 do placówki trafiła nieprzytomna i nie wykazująca funkcji życiowych 11-latka. Obecny na miejscu personel medyczny oraz wezwane na miejsce Pogotowie Ratunkowe przez blisko godzinę próbowali ją bezskutecznie reanimować. Około godz. 15.00 lekarz stwierdził zgon, zaś na miejsce został wezwany prokurator.

Jak udało nam się dowiedzieć, w prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku art. 155 Kodeksu Karnego tzn., nieumyślnego spowodowania śmierci. Jedną z hipotez jaką zakłada prokurator jest zadławienie się wymiocinami, jeszcze przed przybyciem do legionowskiej przychodni, w wyniku którego doszło do uduszenia się 11-latki. Jak poinformował nas prokurator Ireneusz Ważny, ciało dziewczynki zostało skierowane na sekcję zwłok, która najprawdopodobniej wykaże dokładną przyczynę tego tragicznego zdarzenia.

Jak jednak zauważa prokurator, nic nie wskazuje na to, aby do zgonu dziecka przyczyniły się osoby trzecie. Jednak i ta możliwość jest brana pod uwagę przez śledczych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *