LEGIONOWO. Śmietnik na osiedlu Piaski!

2021-07-23 8:54:28

Zmiana harmonogramu odbioru spowodowała, że śmietniki na legionowskich blokowiskach pękają w szwach. Przedstawiciele ratusza straszą, że będą karać

Prezentowane zdjęcia pochodzą z altany śmietnikowej na osiedlu Piaski przy bloku Zegrzyńska 27, obok sklepu Livio. Odpady gromadzą tam mieszkańcy okolicznych bloków, a także pobliskich pawilonów handlowych.

Niewystarczające informacje

Śmietnik jest przepełniony i dlatego śmieci walają się po całej okolicy. Zdaniem części mieszkańców, powodem takiego stanu rzeczy są nowe terminy odbioru odpadów komunalnych, które zaczęły obowiązywać od lipca br.
Wprowadzono bowiem zasady, według których odpady tzw. zmieszane nie będą odbierane 3 razy w ciągu tygodnia, ale tylko 2 razy. Natomiast jednego dnia mają być odbierane tylko bioodpady. Jednak jak się okazuje, akcja propagandowa informująca o tych zmianach, nie przyniosła pożądanych skutków. Dlatego zbiórka tego rodzaju odpadów na razie przynosi mizerne efekty.

Będą sprawdzać i karać

Efekt jest taki, że osiedla zaczynają zalewać stosy odpadów komunalnych. Teraz odpady zmieszane są odbierane w poniedziałek i piątek. Jeszcze niedawno była to również środa. Widać, iż firma odbierająca odpady ściśle przestrzega terminów. Szkoda tylko, że nie zabiera wszystkich. Wiele wskazuje na to, że na blokowiskach segregacja odpadów nie do końca się przyjęła. Niektórzy przedstawiciele władz miasta już straszą, że będą musieli zacząć karać poszczególne wspólnoty i pojedynczych mieszkańców, którzy nieprawidłowo albo w ogóle nie segregują odpadów.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *