LEGIONOWO. Smogorzewski grozi Grabowskiemu

2018-01-31 6:16:11

Na dzisiejszej (31.01) sesji Rady Miasta doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy radnym Grabowskim a prezydentem. Smogorzewski wprost stwierdził, ze wybór inwestycji na Piaskach  zależy od wyboru opcji w radzie.

Wnioski opozycji nie będą realizowane, przeciwko czemu stanowczo zaprotestował radny Grabowski. Przypominając, że to mieszkańcy go wybrali a nie prezydent. I tylko w ich interesie działa i będzie działał.


Poniżej, przedstawiamy wypowiedzi uczestników tej dyskusji:

RADNY MIROSŁAW GRABOWSKI.

Ja z tego miejsca chciałbym podziękować panu prezydentowi Pawlakowi za dotrzymanie słowa i wprowadzenie do budżetu na 2018 rok wydatku inwestycyjnego na projekt i przebudowę ulicy na os. Piaski przy garażu wielopoziomowym i dobrze jeśli również ta kwota wzrośnie do 800 tys. może uda się ją przeprowadzić.

Dziwić może jednak fakt pojawiających się i znikających inwestycji, być może chodzi tu o kreatywną księgowość. W budżecie przyjętym w grudniu mieliśmy milion nadwyżki, która miała być przekazana na spłatę pożyczki a obecnie będziemy układać budżet z deficytem 3 mln. Muszę stwierdzić iż po zmianach widać, że jest to rok wyborczy. Mamy dużo inwestycji, które będą służyły naszym mieszkańcom i to dobrze, należy się z tego bardzo cieszyć ale szkoda, że wybory nie są co roku. Jednak inwestycje na kredyt i zadłużanie miasta to nie jest dobry sposób gospodarowania

SKARBNIK GMINY. JOLANTA ĆWIKLIŃSKA (…) W finansach publicznych na kreatywną księgowość nie ma miejsca.

ROMAN SMOGORZEWSKI. Ja się chciałem przyłączyć do podziękowań, chciałem serdecznie podziękować Panu radnemu Głażewskiemu i Panu radnemu Błaszkowskiemu za to, że wielokrotnie ze mną rozmawiali, za to że pokazywali, że to jest ważny problem dla os. Piaski. I chciałem powtórzyć, że właściwie tylko tym dwóm radnym ta inwestycja została prowadzona. Pan Radny ustawił się w opozycji to jest jego prawo to przypomnę się, że większość nie realizuje wniosków opozycji i jeżeli wybrał Pan sobie taką rolę pana wnioski nie będą realizowane i bardzo proszę nie przypisywać sobie takich zasług bo pana działalność nic dobrego dla os. Piaski nie przyniesie. Bo żeby coś dobrego powstało to trzeba współpracować a nie tylko krytykować. Wszedł Pan w taka rolę. Poza tym proszę też mówić prawdę. Jest Pan oficerem gdzie Pan tutaj mówi, że są to inwestycje na kredyt. Niech Pan pokaże, niech Pan nie oszukuje mieszkańców Legionowa. Mamy w tym roku świetny budżet (…) pospłacaliśmy kredyty i obligacje. Żadna z tegorocznych inwestycji nie jest na kredyt.

GRABOWSKI. Mówiąc o deficycie, wspomniałem o tym, że na koniec roku nie było deficytu była nadwyżka. Każdy chce mieć taki budżet, który wyglądałby ładnie. I myślę, że zamiarem był budżet na plus.

Ja prosiłbym Pana prezydenta aby nie kwalifikował mnie do kategorii opozycja – koalicja. Nie życzę sobie takiej kwalifikacji. I to takie straszenie, bo odbieram to jako groźbę, że moja rola radnego skończy na wypowiadaniu pewnych słów. Uważam jako działanie na szkodę mieszkańców Os. Piaski. Ja nie przypisuje sobie niczyich zasług ale to mieszkańcy osiedla wnioskowali. Ja nie mówię, że radny Darek Błaszkowski bo sam niejednokrotnie z nim współpracowałem w kampanii wyborczej a później jako radny. Popieram jego inicjatywy i są bardzo trafne i cenne dla naszego osiedla i oczywiście tylko jego jako radnego. Przypisywanie sobie przez niektórych radnych zasług uważam jako nadużycie a straszenie mnie , że moje inwestycje nie będą realizowane uważam jako przesadzone. To nie pan prezydent wybrał mnie w tych wyborach. Ja reprezentuję mieszkańców os. Piaski i taką postawę uważam jako naganną w stosunku do wyborców z os. Piaski. To osiedle liczy ponad 7 tys. mieszkańców. Panie prezydencie proszę o rozwagę! Nigdy nie zamierzałem podchodzić w ten sposób do roli radnego i przypisywać sobie zasług samotnie jak niektórzy i jak Pan prezydent podkreślił zasługi niektórych radnych. Ja uważam, że radny jest przedstawicielem mieszkańców i musi współpracować z radą i taka jest moja rola. Ja nie chce wniosków samodzielnie realizowanych bo to nie są żadne wnioski. Ja liczę na poparcie radnych jak i Pana Przewodniczącego. Nie chcę być samotnym wilkiem.


RADNY LESZEK SMUNIEWSKI: Przysłuchuję się tej dyskusji z uwagą jak się zapewne Państwo domyślacie i powiem szczerze, że muszę zaprotestować bo pewne standardy demokratyczne chyba są łamane, niestety przez pana prezydenta. Panie prezydencie ja chcę wyrazić swój sprzeciw i oburzenie przeciwko takim słowom jakie raczył Pan powiedzieć cytuję: „ pana działalność nic dobrego dla os. Piaski nie przyniesie” wie Pan co, zabrzmiało to jak jakiś szantaż albo groźba. A wydaje mi się, że Pan jako doświadczony samorządowiec, nawet jeżeli Pan tak myśli nie powinien Pan tego typu słów wypowiadać na forum rady miasta. Także proszę przyjąć te słowa krytyki.

Komentarze

4 komentarze

 1. Uszatek odpowiedz

  Jeśli bycie w opozycji politycznej przeszkadza w dokonywaniu inwestycji to teraz rozumiem dlaczego praktycznie brakuje inwestycji z budżetu państwa u nas. Idąc tokiem Romana czas podjąć w wyborach odpowiednią decyzję bo chciałbym abym ja ze swoich podatków nie musiał finansować inwestycji, które gdzie indziej realizowało państwo. Nie bądźmy dalej w opozycji jako miasto, wywalmy Romana i jego ekipę. Za chwilę Hanki za miedzą też już nie będzie.

 2. Wolne Osiedle Piaski odpowiedz

  To kiedy Romka wywozimy na taczkach z ratusza?

 3. Emil z Bażin odpowiedz

  Roman szykuj się na emeryturę polityczną. Legionowo na dość tej prymitywnej prywaty…

 4. zenada wodza odpowiedz

  cały Romuś piękny wspaniały mądry szlachetny i jedyny,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *