Facebook


LEGIONOWO. Spółdzielnia wyprzedaje działki

2016-02-05 3:29:30

SML–W sprzedało działki za łączną kwotę około 21 mln zł. Wśród sprzedanych nieruchomości znalazła się działka, na której znajduje się budynek Sądu i Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

28 grudnia minionego roku Spółdzielnia zbyła działkę o powierzchni 5297 m2, na której znajduje się budynek sądu za kwotę 9 mln zł netto, natomiast w kolejnym dniu nastąpiła sprzedaż sąsiedniej działki o powierzchni 4656 m2 za 5 050 225,20 zł netto. Od SML-W uzyskaliśmy informacje, że nabywca jakim jest Skarb Państwa, już zapłacił 17 281 776,99 zł brutto za obydwie działki.

Nie ma jeszcze koncepcji rozbudowy sądu
– Zarząd nie ma jeszcze planu, na co zostaną przeznaczone środki pozyskane ze sprzedaży obu działek. Decyzje w tej sprawie podejmie Rada Nadzorcza Spółdzielni – wyjaśnia prezes SML-W Szymon Rosiak. Co się stanie z obecnym budynkiem sądu? – Przedstawiliśmy sądowi kilka koncepcji rozbudowy tego budynku, nie wiemy, czy zostaną wykorzystane. Biorąc pod uwagę etapy procesu inwestycyjnego można ocenić, że konkretnej, popartej projektem odpowiedzi na to pytanie można spodziewać się od sądu nie wcześniej niż pod koniec roku – przekonuje Rosiak. – Budynek jest poddawany ocenie technicznej pod kątem tego, czy nadaje się do rozbudowy. Metraż, który teraz mamy, jest zdecydowanie za mały – powiedział nam chcący zachować anonimowość pracownik sądu.

Administracja i parkingi
Przynajmniej do końca tego roku administracja Os. Sobieskiego i współpracujące z nią firmy będą zajmowały budynki za sądem. Później administracja ma zostać przeniesiona gdzie indziej. SML-W oprócz budynków traci również ok. 140 miejsc parkingowych dla swoich lokatorów. Jak spółdzielnia zamierza rozwiązać ten problem? Prezes Rosiak tłumaczy, że zapewnienie miejsc parkingowych mieszkańcom nie jest wyłącznym obowiązkiem spółdzielni. Jak dalej wyjaśnia, na Os. Sobieskiego I jest 7 niespółdzielczych budynków wielorodzinnych, z których część nie posiada żadnych miejsc parkingowych.

To nie jedyna sprzedaż
Jak się okazuje, SML-W na 2 tygodnie przed sprzedażą budynku sądu, „upłynniła” działkę, na której od wielu lat stoi stacja paliw Shell. Umowa na wynajem ok. 2 tys. m2 działki, pomiędzy ul. Warszawską a Wysockiego, z firmą Shell wygasa w połowie 2018 roku. SML-W od dawna namawiała najemcę do zakupu nieruchomości. W 2014 roku do gry o działkę wszedł ktoś inny zainteresowany tym terenem. Wykorzystał on niezdecydowanie koncernu paliwowego i w połowie grudnia sfinalizował negocjacje za ponad
3,7 mln zł brutto. Warto wspomnieć, że SML-W poprzez grudniowe sprzedaże działek straciło ok. 80 tys. zł stałych, comiesięcznych dochodów z tytułu wynajmu.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *