LEGIONOWO. Sprawcy napadu na jubilera zatrzymani

2018-09-25 12:11:19

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na zakład jubilerski przy ul. Reymonta. W sierpniu mężczyźni ukradli biżuterię wartą ponad 100 tysięcy złotych. Krystian O. oraz Dariusz D. zostali tymczasowo aresztowani przez sąd

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 7 sierpnia br. przy ul. Reymonta w Legionowie. Z relacji świadków wynika, iż dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do salonu jubilerskiego, gdzie przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną sterroryzowali obsługę. Przestępcy rozbili gablotę z biżuterią i w wyniku pośpiechu rozrzucili część skradzionych łupów. Ich łupem padły złote pierścionki i łańcuszki o wartości co najmniej 100 tys. złotych.

Szybkie dochodzenie

Sprawą zajęli się policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze potrzebowali zaledwie kilku tygodni, aby wyjaśnić tę sprawę i ustalić kto może mieć związek z napadem. Okazało się, że za napadem stoją dwaj mieszkańcy Warszawy.

Sprawcy byli wcześniej notowani

Z informacji podanych przez KSP, do ich zatrzymania zaangażowano policyjnych antyterrorystów. 29 letni Dariusz D. został zatrzymany na Mokotowie. Był wielokrotnie notowany za różne przestępstwa. 39-letni Krystian O. został zatrzymany na warszawskim Gocławiu. Mężczyzn był poszukiwany trzema listami gończymi za włamanie, pozbawienie wolności oraz przywłaszczenie. W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono między innymi dwie jednostki broni krótkiej, elementy umundurowania oraz ponad 14 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Grozi im 3 lata

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie obaj usłyszeli zarzuty. Dariusz D. oraz Krystian O. są podejrzani o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi co najmniej 3 lata więzienia.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *