LEGIONOWO. Sprawdź, które elementy budynku wymagają termomodernizacji

2021-12-21 4:23:37

 

Począwszy od stycznia 2016 roku prowadzane są badania kamerą termowizyjną budynków mieszkalnych. Badanie umożliwia ocenę, które elementy budynku wymagają termomodernizacji

Badania kamerą termowizyjną to cykliczna akcja Urzędu Miasta Legionowo. Prowadzona jest w ramach ochrony powietrza w Legionowie. Właściciele domów otrzymują szczegółowe raporty ze zdjęciami, pokazujące mostki termiczne, nieszczelne okna, nieocieplone fundamenty itd. Celem programu jest zainteresowanie mieszkańców termomodernizacją domów jednorodzinnych. Najlepszym sposobem zmniejszenia kosztów ogrzewania oraz zredukowania emisji zanieczyszczeń jest ograniczenie zapotrzebowania na ciepło.

Badanie kamerą termowizyjną dostarcza precyzyjnych informacji którędy ucieka ciepło z naszego domu. Należy zwrócić uwagę, że badanie kamerą termowizyjną jest badaniem jakościowym – dostarcza wiedzy na temat wadliwych elementów budynku.

Do raportów dołączona zostaje informacja na temat obowiązujących norm budowlanych w zakresie izolacyjności cieplnej budynków. Przed planowaną termomodernizacją należy poprosić o fachową pomoc, ocenić stan techniczny budynku lub wykonać audyt energetyczny.

Zgłoszenia na badanie przyjmowane są do 15.01.2022.

Zgłoszenia na badania termowizyjne prosimy wysyłać na adres: termowizja@um.legionowo.pl lub zgłaszać się osobiście do Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta (pokój 3.14 i 3.15), gdzie można wypełnić druk zgłoszenia. O udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać dokładny adres domu mieszkalnego oraz telefon kontaktowy. Należy także poinformować, czy raport z wynikami chcemy odebrać w Urzędzie Miasta osobiście w wersji papierowej lub otrzymać na podany adres e-mail jako załącznik w formacie PDF.

Źródło: UM Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Kaka Bubu odpowiedz

    SMLW cała powinna sie zgłosić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *