LEGIONOWO. Środkowy palec obostrzeniom – legionowscy restauratorzy mówią DOŚĆ

2021-01-12 1:34:12

fot. Q&Q Facebook

W poniedziałek (11 stycznia) na profilu facebookowym Macieja Adamskiego, właściciela popularnej restauracji Qlturalni Qlinarni pojawiła się informacja dot. otwarcia lokalu pomimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Zdaniem autora wpisu restauratorzy mogą liczyć na poparcie prezydenta Smogorzewskiego. Zgodnie z informacją prócz wspomnianej Q&Q wiele innych restauracji ma zostać otwarte 18 stycznia br.

Z rozmowy z Maciejem Adamskim usłyszeliśmy, że otwarcie restauracji nie jest spowodowane chęcią zysku lecz sposobem na zatrzymanie pracowników, którzy od dłuższego czasu obawiają się, że z dnia na dzień mogą stracić pracę.
– Ile mamy jeszcze czasu trwać w zamknięciu? Ile jeszcze czasu Rząd będzie robił to co robi w tej chwili? Dzień, miesiąc, pół roku?
Na nasze pytanie o poparcie inicjatywy przez prezydenta Smogorzewskiego dowiedzieliśmy się, że restaurator rozmawiał z prezydentem nt. ewentualnych problemów wynikających ze złamania obostrzeń.
– Wynajmujemy lokal w Ratuszu, zapytałem prezydenta wprost czy nie będzie nam “robił pod górkę”? Odpowiedź była jedna: jestem z Wami. Dlatego też 18 stycznia (poniedziałek, przyp. red) otwieramy się dla mieszkańców.

Nieco bardziej ostrożny jest Dominik Belli prowadzący Restaurację Legionowską.
– Rozmawiałem z Maciejem (Adamskim przyp. red.) i mamy się spotkać jeszcze w tym tygodniu. Ale byłbym ostrożny w tym wychodzeniu naprzeciw. Trzeba najpierw porozmawiać z Sanepidem, Policją. Nie chciałbym sytuacji kiedy po jakimś czasie przyjdzie Sanepid i z uwagi na działanie restauracji zamknie mi lokal.

Zgodnie ze słowami naszego pierwszego rozmówcy i jednocześnie inicjatora całej akcji prócz Q&Q, mają zostać otwarte m.in: Pierogarnia, Stara Szaszłykarnia Mała, Girasolli, AUTBar Sport, Oaza oraz być może restauracja Legionowska.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *