LEGIONOWO. Staranował 10-latka na przejściu dla pieszych

2020-06-15 9:12:22

W poniedziałek (15.06) przed godz. 12.00 przy wjeździe na Drogę Krajową 61 w okolicy os. Batory w Legionowie doszło do potrącenia 10-letniego chłopca jadącego na rowerze.

Jak podaje policja, ze wstępnych ustaleń wynika, iż 46-letni kierujący samochodem marki Toyota doprowadził do potrącenia rowerzysty. Jadący na rowerze 10-latek z ogólnymi potłuczeniami i obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. W trakcie akcji ratowniczej chłopiec był przytomny. Wyjaśnieniem przyczyn tego wypadku zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Jak pokazują statystyki z roku na rok przybywa wypadków z udziałem rowerzystów.

W ubiegłym roku największym problemem przybywających na Polskich drogach rowerzystów był brak odpowiedniej i ujednoliconej  infrastruktury rowerowej oraz zadbanie o to aby ścieżki rowerowe nie kończyły się na ruchliwych skrzyżowaniach albo nie znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie z wyjazdami z posesji. Dalej na liście przyczyn wypadków są m.in: nieudzielenie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowy manewr skrętu, wymijanie, omijanie, niezachowanie bezpiecznej odległości. Policja wielokrotnie apeluje do kierowców oraz cyklistów o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Komentarze

2 komentarze

  1. elwuo odpowiedz

    Nie ma się co dziwić dziecku, jak starzy nie rozumieją podstawowej zasady ruchu drogowego – nie przejeżdża się rowerem przez przejście dla pieszych jeśli nie ma ścieżki rowerowej!!! A podejrzewam że młody człowiek taki manewr wykonał.

  2. 6 odpowiedz

    W tym miejscu nawet dorośli mają poważny problem żeby przejść, żeby coś zobaczyć to praktycznie trzeba już wejść na jezdnie, już pomijam fakt że samochodami tam zapier…. Aby tylko szybko się włączyć do ruchu, sam miałem tam kilka razy “okazję” o mały włos nie wpaść pod samochód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *