LEGIONOWO. Starostwo przekazało 25 czujników powietrza

2019-03-15 1:41:27

25 nowych czujników na terenie Powiatu Legionowskiego, w tym 4 w Legionowie – to efekt współpracy Starostwa Powiatowego z Urzędem Miasta Legionowo. W środę (13.03) wicestarosta Konrad Michalski oficjalnie przekazał trzy czujniki zastępcy prezydenta Markowi Pawlakowi. Obaj przedstawiciele władz podpisali umowę użyczenia tych urządzeń

W spotkaniu uczestniczył Pełnomocnik ds. Jakości Powietrza Marcin Galoch oraz Kierownik Referatu Zarządzania Środowiskiem Hubert Macioch.

Przekazane czujniki pomiaru jakości powietrza zostaną zamontowane w Legionowie na terenie Przedszkola nr 7 przy ulicy Husarskiej, przy ulicy Kwiatowej na budynku Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz w Zespole Szkół nr 8 na Osiedlu Piaski i na budynku starostwa – tak by równomiernie objąć całe Legionowo. Celem starostwa było przeznaczenie po 5 sztuk czujników dla wszystkich gmin w powiecie. W tym tygodniu czujniki otrzymają też pozostałe gminy. Z racji tego, że w Legionowie zamontowano dotychczas większą liczbę czujników niż w innych gminach, miasto otrzymało 3 takie urządzenia.

Jedyna stacja pomiarowa państwowego monitoringu powietrza w powiecie znajduje się w Legionowie. Mimo tego, już rok temu w Legionowie zamontowano cztery dodatkowe czujniki jakości powietrza. Takie same czujniki są też montowane w innych gminach, wyniki pomiarów są łatwo dostępne w Internecie, dzięki czemu coraz więcej osób dowiaduje się, jaka jest jakość powietrza w najbliższej okolicy. Obecną jakość powietrza w Legionowie możesz sprawdzić wchodząc na specjalnie utworzoną podstronę akcji #NieTruj.

Powietrze nie zna granic, wpływ na to czym oddychamy mają emisje z sąsiednich miejscowości.


Źródło: www.legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *