Facebook
LEGIONOWO. Sukces ma wielu ojców, czasem nawet dwie matki

2018-09-19 5:54:20

Niedawno otwarte boisko na osiedlu Sobieskiego, na tyłach Faktorii, budzi wiele kontrowersji, tym bardziej, że zbliżają się wybory. O przypisanie sobie zasług związanych z budową boisk walczą radne Ulkie i Zaklika, obie z ugrupowań popierających prezydenta Smogorzewskiego. Prezydent nie mógł jednak wszystkim swoim radnym dać jedynek

Mieszkańcy osiedla Sobieskiego zwrócili się do nas z informacją, że na ich osiedlu aż huczy od konfliktu pomiędzy dwiema radnymi Danutą Ulkie i Agatą Zakliką. Cały spór krąży wokół nowo zbudowanego boiska, które samo w sobie również budzi wiele kontrowersji.

Zamieszanie wokół boiska

Na początku w miejscu obecnego boiska miał powstać żłobek. Pomysł ten nie spodobał się jednak wszystkim mieszkańcom, którzy uważali, że boisko w tym miejscu będzie dużo lepszą inwestycją. Samo jego otwarcie wzbudziło sporo kontrowersji, ponieważ miało ono miejsce 2 tyg. przed początkową datą otwarcia. Czyli 8, a nie 22 września. Jak poinformowali nas mieszkańcy, decyzja ta zapadła z dnia na dzień. Komu i dlaczego się śpieszyło, aby otworzyć boisko wcześniej? Tego niestety nie wiemy.

Niedoróbki i problemy

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy jednogłośnie przyznają, że nowo otwarty obiekt to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Jednakże jak zawsze musi być jakieś „ale”. W tym przypadku jest to brak jakiegokolwiek regulaminu boiska,brak ogrodzenia czy monitoringu. Te „niedoróbki” sprawiają, że wokół boiska leżą butelki po alkoholu oraz inne śmieci. Ponadto mieszkańcy zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci, które często bawią się na siłowni plenerowej bez opieki dorosłych. To jednak jest już problemem ich rodziców.

Bój o promocję

Z informacji jakie uzyskaliśmy, wynika, iż samo boisko stało się swoistą kartą przetargową, bądź wyborczą kiełbasą przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Tutaj w szranki stają radne Danuta Ulkie oraz Agata Zaklika. Obie są z ugrupowań popierających prezydenta Smogorzewskiego. Jednak z powodu zmniejszenia liczby okręgów wyborczych, prezydent nie mógł wszystkim swoim radnym dać tzw. jedynek, mimo że wystawił aż trzy listy wyborcze (Porozumienie Samorządowe, Porozumienie samorządowe Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i My Mieszkańcy). Chęć pokazania się w tym miejscu przez radną Ulkie nie budzi takiego zdziwienia, ponieważ jest ona przewodniczącą rady osiedla, na którym znajduje się boisko. W przypadku radnej Zakliki możemy mieć już pewne wątpliwości, gdyż jest ona nijak związana z osiedlem Sobieskiego. Jak zakończy się ten konflikt? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.

Paulina Nowicka

Komentarze

3 komentarze

  1. Werka odpowiedz

    Nazwiska tych dwóch pań nic mi nie mówią. Te panie chyba się trochę zasiedziały w tej Radzie Miasta . Aż prosi się o świeże powietrze w tej legionowskiej RM.

  2. wstretna jak noc listopadowa odpowiedz

    Ulkie tez nie lepssza z ta pracowitoscia, tylko ploty roznosi po Legionowie i, nemal w kazdym nagraniu legionowskiej tylewizji sie promuje jak modelka 😉

  3. Adam odpowiedz

    Prawda jest taka, że radna Zaklika przez całą kadencję nic nie zrobiła dla mieszkańców, a teraz przyszedł czas podsumowań pracy radnych i Porozumienie Samorządowe próbuje przypisać swojej radnej czyjąś zasługę. Kolejne kłamstwo to fakt, że radna Zaklika jest mieszkanką Jabłonny, a oświadcza, że mieszka w Legionowie. Tu przykład idzie z góry, bo prezydent też oświadczył, że mieszka w Legionowie, a wszyscy wiemy, że jest mieszkańcem Józefowa. Idąc na wybory zastanówmy się, czy powinni nas reprezentować kłamcy i oszuści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *