LEGIONOWO. Światłowód? Nie dla mieszkańców SML-W

2017-08-06 7:44:23

Możemy panu od ręki włączyć usługę dostępu do Internetu za pomocą światłowodu, pod warunkiem, że nie mieszka pan w zasobach SML-W – usłyszał nasz czytelnik w punkcie obsługi firmy Orange. Okazuje się, że spółdzielnia nie chce wpuścić operatora na swój teren


W ostatnim czasie do redakcji zgłosił się kolejny czytelnik mieszkający w zasobach legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej (SML-W), który ma problemy z uzyskaniem dostępu do internetu za pomocą światłowodu.

Wszędzie tylko nie w SML-W

– Powiedzieli mi, że jeśli mieszkam w blokach należących do spółdzielni, to nie będę mógł skorzystać z oferty firmy Orange. W spółdzielni mają własną kablówkę LTV oraz Vectrę i pewnie dlatego nie chcą wpuścić Orange. Ale dlaczego ja mam nie mieć dostępu do szybkiego internetu i nowoczesnej technologii i z tego powodu cierpieć? – mówi pan Czesław. Jego zdaniem to niedopuszczalne, aby w XXI wieku, przez jakieś dziwne rozgrywki, mieszkańcy nie mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań.

Trwają rozmowy

Postanowiliśmy więc zapytać w SML-W, co jest powodem odmowy instalacji usług Orange w blokach należących do spółdzielni. Odpowiedź ze spółdzielni przyszła bardzo szybko. – Trwają negocjacje w sprawie udostępnienia nieruchomości będących w zasobach spółdzielni, mające na celu uregulowania stanu prawnego sieci kanalizacji teletechnicznej – odpowiedział nam wiceprezesa Zarządu SML-W pana Marek Petrykowski.

Możliwość jest, ale nie dla wszystkich

W tej samej odpowiedzi można również wyczytać, że zarząd SML-W nie widzi powodu udostępniania nieruchomości firmie Orange w sposób uprzywilejowany w stosunku do innych operatorów oraz informuje, że na terenie zarządzanym przez spółdzielnię istnieje możliwość dostępu do takiej usługi poprzez innych operatorów, w tym również wykorzystujących technologię światłowodową.

QK

Komentarze

4 komentarze

 1. AAA odpowiedz

  Z tym podłączeniem od ręki usług internetu za pomocą światłowodu to lekka przesada.
  Ponad rok temu dostałem pismo z Orange, o możliwości jego podłączenia.
  Pofatygowałem się do salonu i podpisałem stosowne pisma. Do dziś ani widu ani słychu.
  Blok nie należy do spółdzielni.

 2. Legi_On odpowiedz

  GVT – podejście do klienta fatalne, przyszli podłączyć internet w dniu kiedy mieli totalną awarię, potem obrażeni robili łaskę z podłączeniem (rozwiązałem umowę ) kamień z serca. Sąsiad miał z nimi większe przejścia, interweniował przez UOKiK. Chcieli parę tysięcy kary za rozwiązanie umowy. Wg nich tygodniowa przerwa w dostawie usługi nie jest podstawą do zerwania umowy. Bez komentarza.

 3. Wkurzony odpowiedz

  GVT to największa choroba Legionowa. Awaria za awarią i brak sensownej pomocy technicznej. A jak nie daj Bóg dochodzi do awarii w kilku miejscach na raz wyłączają telefony. A ich fan page na facebooku podaje ten sam komunikat: Nasi technicy pracowali całą noc… Żenada i dojenie klienta!

 4. tomek odpowiedz

  Mieszkam na Sowińskiego(vis a vis) “starej przychodni” i światłowodem mam tv oraz internet z GVT.Czyli jednak ktoś świadczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *