LEGIONOWO. Szczęściarze z Batorego

2016-12-01 10:38:16

Lokatorzy osiedla Batory dopytują, jak to jest, że na osiedlu wybudowanym w końcu lat 60-tych SML-W nie myśli o wymianie starej instalacji wodno-kanalizacyjnej, a na o wiele młodszym os. Sobieskiego przeprowadza się taką wymianę. Z odpowiedzi zarządu spółdzielni wynika, że mieszkańcy os. Batory w przeciwieństwie do tych z os. Sobieskiego to prawdziwi szczęściarze…

– Może ktoś mi wytłumaczy, jak to jest, że na o wiele młodszym, bo budowanym o jakieś 15 lat później, osiedlu Sobieskiego spółdzielnia wymienia ludziom rury, a na starszym osiedlu, na którym mieszkam, rury nie były wymieniane? I pewnie jeszcze długo nie będą. Czy Spółdzielnia ma w nosie lokatorów osiedla Batory? O co tu chodzi? – dopytuje pan Jerzy.

Mieszkańcy mają szczęście
Problem z nieszczelnością rur, które doprowadzają wodę w mieszkaniach zgłaszają też i inni lokatorzy. – O ile mnie pamięć nie myli, to przeszło 3 lata temu były nieszczelności w rurach w naszym bloku. Kilka rur administracja wymieniła, a resztę pozostawili. A przecież wszystkie są równie stare – martwi się inna lokatorka z bloku nr 5. Zarząd SML-W udziela nam dość zaskakującej odpowiedzi na wstępie tłumacząc, że osiedle Batory jest najstarszym spółdzielczym osiedlem. – Mieszkańcy tego osiedla mają to szczęście, że jakość materiałów, których użyto przy budowie ich budynków jest dobra i instalacje oparły się próbie czasu. Niestety nie da się tego powiedzieć o os. Sobieskiego – czytamy w piśmie od zarządu.

Plany remontowe
Jak dalej wyjaśnia SML-W, służby spółdzielni sporządzają plany remontowe. Elementy instalacji są w pierwszej kolejności wymieniane tam, gdzie jest ku temu uzasadnienie techniczne, a sam wiek instalacji jest czynnikiem drugorzędnym. Jak podkreślają w spółdzielni, na os. Sobieskiego wymieniana jest instalacja ciepłej i zimnej wody lecz nie rury kanalizacyjne czy wodociągowe. Jeśli zaś chodzi o os. Batorego, to np. w bloku nr 5 instalacja zimnej wody została wymieniona w 20 lokalach w pionach, które charakteryzowały się wysoką awaryjnością. SML-W ma w planach całkowitą wymianę instalacji, jednak póki co, nie jest w stanie podać dokładnego terminu.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *