LEGIONOWO. Tajemnicze zniknięcie kapliczki?

2021-10-14 12:10:42

Przed tygodniem zniknęła kapliczka znajdująca się przy ul. Kościuszki, niedaleko przejścia przez tory na Kozłówkę. Zaniepokojeni mieszkańcy pytają, co stało się z kapliczką?

Przy rondzie u zbiegu ulic Tadeusza Kościuszki, Jana Matejki i Zygmunta Krasińskiego od lat stała, bardzo prosta w formie kapliczka. Przed tygodniem jednak kapliczka zniknęła, co od razu wzbudziło zaniepokojenie mieszkańców.
Natychmiast rozdzwoniły się telefony, a dominującym pytaniem było: – Co stało się z kapliczką? Czy ktoś ja zniszczył? A także czy jej likwidacja nie jest przypadkiem związana z planami budowy osiedla mieszkaniowego, które ma powstać pomiędzy ul. Kościuszki i torami kolejowymi?

Na miejscu zastaliśmy tylko kartkę, następującej treści: „W tym miejscu powstanie zdrój wody pitnej oraz zostanie zrealizowany remont/przebudowa kapliczki u zbiegu ulic…”. Podano również telefon kontaktowy. Dzwoniąc dowiedzieliśmy się, że kapliczka została zdemontowana i zabezpieczona w porozumieniu z proboszczem parafii pw. Jana Kantego w Legionowie.


W jej miejscu już za 1,5 miesiąca ma powstać nowy betonowy cokół, a na nim nowa kapliczka ze stali kortenowskiej (odpornej na warunki atmosferyczne) z figurą Matki Boskiej. Ponadto w kapliczce ma zostać zamontowany kran do czerpania wody do pielęgnacji kwiatów.

WD

Komentarze

3 komentarze

  1. Neo odpowiedz

    Jak ma tam być “zdrój wody pitnej” to z pewnością coś o tym będzie wiedzieć spółka PWK. Bo to oni wszędzie stawiają te zdroje. Oby tylko oprócz zdroju odtworzyli też kapliczkę, a nie tylko zrobili sobie reklamę…

  2. Maria W odpowiedz

    Moim zdaniem to kapliczka nie podobała sie temu deweloperowi i zażyczył sobie żeby ją rozebrali i zrobili taką jaka będzie pasowała mu do tych nowych bloków. Bo w kościele wcześniej nic o tym nie mówili a więc już jest to podejrzane. A poza tym piszą o jakimś punkcie poboru wody czyli nie wiadomo czy to bedzie punkt poboru wody czy kapliczka.

  3. marek odpowiedz

    Właśnie się zastanawiałem co się z tą kapliczką stało. Nie mogliby jakoś lepiej i wcześniej informować , że szykuje się jakiś remont?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *