LEGIONOWO. Talarski ma rządzić w Poczytalni do 2026 r.

2019-06-28 6:48:00

Prezydent Smogorzewski powołał Tomasza Talarskiego (współautora słynnej sieksistowskiej konwencji wyborczej) na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie „Poczytalni” na okres najbliższych 7 lat czyli aż do 2026 r.


10 czerwca w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się zarządzenie Prezydenta Smogorzewskiego w sprawie powołania (bez konkursu) na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej Tomasza Talarskiego aż do 10 czerwca 2026 r. czyli na 7 lat.

Nie było konkursu?

Zgodnie z przepisami regulującymi instytucję kultury Gmina powinna wystąpić do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o opinie w sprawie powołania nowego dyrektora. A także powinien zostać przeprowadzony konkurs na stanowisko. Tak się jednak po raz kolejny nie stało.

Kontrowersje

Poprzednie powołanie Tomasza Talarskiego na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki miało miejsce w 2014 r. Wtedy Smogorzewski odwołał dwa konkursy na to stanowisko. I sam z siebie powołał Talarskiego. Samo powołanie wywołało kontrowersję z powodu tego, że Talarski był prezesem zarządu oraz właścicielem 49 proc. udziałów w spółce z o.o. (spółka prawa handlowego) o nazwie „Medium”. Spółka ta zajmowała się się m.in. wydawaniem książek , czasopism oraz nagrań dźwiękowych. Sprawą zajęła się Komisja Rewizyjna, która jak zwykle nie dostrzegła złamania prawa przez Smogorzewskiego. Sam zainteresowany podał się do dymisji, jednak już miesiąc później został znowu powołany na to stanowisko.

QK

Komentarze

4 komentarze

 1. elwuo odpowiedz

  Romek i koledzy nadal w natarciu. To Legionowo to jest biedne, z jednej strony stołu oni, a z drugiej Pisowcy, masakra.

 2. Pisol odpowiedz

  Kiedy ten wesoły pijany Romek da dooopu prokuraturze, quźwa on jest nie nietykalny tyle afer wokół niego i z jego udziałem a on kpi dobie ze wszystkich i wszystkiego. Legionowski dyktator, którego nawet pisole się boją! Co on na nich ma?

 3. Ażka odpowiedz

  Jaka to biblioteka, to dziwactwo jakieś.

 4. Victor odpowiedz

  Po co utrzymywać ten pustostan????? To jakaś fikcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *