Facebook


LEGIONOWO. Tiry na legionowskim Przystanku zajmują miejsca parkingowe podróżnym

2019-07-24 7:57:56

Mieszkańcy po raz kolejny skarżą się na problemy z parkowaniem przy stacji Legionowo Przystanek. Tym razem chodzi o okolice stacji od strony ul. Kościuszki, gdzie na miejscach postojowych stoją „zacumowane” tiry

Do tej pory mieszkańcy, którzy zgłaszali nam problemy z parkowaniem przy stacji Legionowo Przystanek mówili o okolicach ul. Kolejowej. Tym razem jednak, do redakcji zgłosili się mieszkańcy skarżący się na brak miejsc parkingowych od strony ul. Kościuszki. Ich zdaniem problem występuje tam od dawna.

Problem, który trwa od lat

Problemy z parkowaniem przy stacji kolejowej Legionowo Przystanek od strony ul. Kolejowej były praktycznie od zawsze. Jest tam mało miejsca żeby zostawić samochód, gdy idzie się do pociągu. Kiedy rozpoczęto budowę pochylni nastąpiła eskalacja problemu. Sytuacja jeszcze się pogorszyła, kiedy zamknięto ul. Niklową na czas jej budowy. Po zakończeniu powyższych inwestycji problem pozostał, a mieszkańcy nadal szukają miejsca do parkowania po krzakach i chodnikach.
Zaczęło się od 1 tira

Zdaniem mieszkańców, największe kłopoty z parkowaniem od strony ul. Kościuszki sprawiają tiry „zacumowane” na stałe w okolicach stacji. – Mniej więcej od prawie 2 lat na miejscach do parkowania stoi na stałe „zacumowany” TIR, a od kilku miesięcy dodatkowo jeszcze ktoś zaparkował 2 TIR-y – poinformowali nas podróżni. – Samochody trzeba zostawiać w krzakach wzdłuż torów od strony ul. Kościuszki – dodają.

Urząd Miasta nic sobie z tego nie robi?

Jak ustaliliśmy mieszkańcy zgłosili sprawę do Urzędu Miasta jak również na Straż Miejską. – W tej sprawie pisałam już rok temu do Prezydenta Miasta Legionowa, do Straży Miejskiej, ale niestety nic się nie zadziało pozytywnego dla osób, które parkują samochody przy stacji, aby móc dojechać do pracy – mówią mieszkańcy. – Z informacji przekazanej nam przez Straż Miejską wynika, że sprawę zgłoszono Komendzie Policji. Niestety, chyba ma ona związane ręce, bo w tym czasie dostawiono 2 dodatkowe TIR-y – tłumaczą podróżni.
Do zamknięcia numeru nie uzyskaliśmy informacji do kogo należą TIR-y

W stronę ekologii

Pod koniec naszej rozmowy mieszkańcy stwierdzili, iż życie pokazuje, że miejsc do parkowania przy stacji Legionowo Przystanek zaczyna coraz bardziej brakować. Samochodów przybywa i z punktu widzenia ekologii to pozytywne zjawisko, że mieszkańcy w drodze do pracy przesiadają się do transportu publicznego, w tym przypadku do pociągu.

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *