LEGIONOWO. To nie “zamach” na papieża, tylko renowacja pomnika
2023-03-18 1:01:25
W środę (15 marca) zdemontowany został pomnik Jana Pawła II w Legionowie znajdujący się w Parku w pobliżu parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Od samego rana w sobotę (18 marca) do redakcji docierają informację o zniknięciu pomnika Jana Pawła II znajdującego się w parku im. Jana Pawła II.
Jak się jednak okazuje pomnik został zdemontowany celem renowacji. Jak informuje Urząd Miasta pomnik powinien powrócić najpóźniej do 26 marca br.
Zniszczyli flagi
Niestety prócz informacji o zniknięciu pomnika, informowano nas również o kolejnym zniszczeniu znajdujących się przy pomniku flag. Jak podaje kom. Justyna Stopińska w sobotę na godz. 13.00 do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie nie wpłynęło żadne zgłoszenie.
Kolejna dewastacja
Pomnik Jana Pawła II od dłuższego czasu pada ofiarą dewastacji. W 2018 r. z pomnika zostały wyrwane znajdujące się przy figurze krzyże. Pod koniec 2020 r. na figurze został wymalowany utożsamiany ze strajkiem kobiet symbol błyskawicy. Wtedy też zmieniono nazwę parku w Internecie na “Park im. Ofiar Jana Pawła II”. W 2022 r. zniszczone zostały flagi.
1 komentarz
Tzw. strajk kobiet ma tyle wspolnego z kobietami, co ja z lewusami.